Tenisistka Amelia Ciesielczyk z dwoma medalami halowych mistrzostw Polski U-14

2019-12-16 07:30:45(ost. akt: 2019-12-16 07:48:05)
Amelia Ciesielczyk (z prawej) w Bielsku Białej dwa razy stawała na podium

Autor zdjęcia: Archiwum

Złoty i brązowy medal zdobyła ostródzianka Amelia Ciesielczyk podczas halowych mistrzostw Polski U-14 rozegranych w Bielsku Białej. Młoda tenisistka z Ostródy na najwyższym stopniu podium stanęła po turnieju deblistek, a brąz zdobyła w singlu.
Ostróda utalentowanymi tenisistkami stoi, a obie wyszły spod ręki trenera Romana Pasyniuka. Do światowej czołówki juniorek stuka Pola Wygonowska. Starszą koleżankę teraz goni Amelia Ciesielczyk, która odniosła duży sukces podczas halowych mistrzostw Polski U-14.

Na turniej do Bielska Białej przyjechało ponad 100 czołowych zawodników wg rankingu Polskiego Związku Tenisowego. Jedyną reprezentantką Warmii i Mazur była tenisistka z Ostródy Amelia Ciesielczyk.

W rywalizacji singlistek ostródzianka zwycięsko kroczyła do fazy półfinałowej. W pojedynku o finał przegrała 0:2 (6:7, 4:6) z późniejszą mistrzynią Polski Moniką Stankiewicz (KT GAT Gdańsk). Turniej indywidualny tenisistka z Ostródy zakończyła z brązowym medalem.

Ale co się odwlecze... Amelia Ciesielczyk po mistrzostwo Polski sięgnęła we współzawodnictwie deblistek. Ostródzianka w parze z Martyną Mackiewicz (KT GAT Gdańsk) były bezkonkurencyjne, a w finale wygrały 2:1 (6:3, 4:6, 10:4) z parą Oriana Gniewkowska/Laura Stypuła (SKT Sopot/CKT Grodzisk Mazowiecki).