Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Wybieramy społeczników 2019 roku. Zgłoszenia do 22 grudnia!

2019-12-14 10:00:00 (ost. akt: 2019-12-14 10:03:01)

Znasz osobę, która społecznie działa na rzecz innych? Aktywne organizacje, które wpierają osoby starsze, dzieci albo pomagają zwierzętom? Zgłoś ją do pierwszej edycji nagrody „Złotej żarówki”.

Stowarzyszenie Inicjatyw Możliwych RzeczJasna, chce uhonorować tytułem „Społecznika Roku” i „Organizacji Roku” tych, którzy aktywnie działają na terenie powiatu ostródzkiego. Celem nagrody jest docenienie społecznych, bezinteresownych działań osób i organizacji na rzecz innych. Wyróżnienie szczególnego zaangażowania i dbałości o dobro wspólne. Uznanie dla prospołecznych i obywatelskich postaw.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać: organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, grupy nieformalne, firmy, związki wyznaniowe oraz osoby fizyczne. Nagrody zostaną przyznane nagrody w dwóch kategoriach „Społecznik Roku” i „Organizacja Roku”.

Formularz zgłoszeniowy wraz z regulaminem znajduje się na stronie internetowej www.rzeczjasna.ostroda.pl/nagroda. Wnioski z nominacjami można przesyłać do 22.12.2019 r. (do 24:00).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali 27 grudnia 2019 r. w Centrum Użyteczności Publicznej w Ostródzie. Wybranych zostanie dwóch laureatów – jeden w każdej kategorii. Ich sylwetki i działalność zostaną następnie zaprezentowane w reportażach Telewizji RzeczJasna.

Wyboru laureatów dokona Kapituła, w skład której wchodzą: Adrianna Faraś-Bąk (Starostwo Powiatowe w Ostródzie), Barbara Chadaj-Lamcho (Gazeta Ostródzka i Gazeta Morąska), Kinga Wiśniewska (Stowarzyszenie RzeczJasna), Piter Kolaj (Positive Music Promotion), Adrian Godlewski (Rada Miejska w Ostródzie).
Patronat honorowy nad konkursem objął pan Andrzej Wiczkowski; Starosta Ostródzki.

RzeczJasna: dlaczego postanowiliśmy przyznawać „Złote żarówki”?
W naszym regionie, podobnie jak w całej Polsce, mnóstwo wspaniałych, aktywnych osób i organizacji zmienia małe kawałki świata na lepsze. Zajmują się edukacją, dbają o osoby starsze i osoby z niepełnosprawnościami, aktywizują małe wiejskie społeczności albo ratują zwierzaki przed bezdomnością. Działają w organizacjach pozarządowych, albo w nieformalnych grupach, czasem po prostu skrzykują sąsiadów. Angażują. Pracują z ludźmi. Zajmują się obszarami, którymi nikt inny nie chce się zająć. Pchają świat do przodu.

To są ludzie, którzy działają, nawet jeśli nikt o nich zbyt często nie mówi i nie pisze. W Telewizji RzeczJasna nakręciliśmy już wiele reportaży o społecznikach i aktywnych organizacjach. Ale to wciąż za mało!

- Pamiętam jak nas uskrzydliła ogólnopolska nagroda Sektor 3.0, którą RzeczJasna otrzymała w 2017 r. Poczucie, że ktoś widzi i docenia nasze wysiłki była dla nas niezwykle ważna. I tak narodził się pomysł „Złotej żarówki”.
Ten konkurs jest doskonałą okazją, żeby podziękować tym wszystkim, którzy działają na rzecz lokalnej społeczności Czyli dla nas wszystkich. Zależy nam na tym, żeby organizacje i aktywne osoby, które niestrudzenie działają dla innych, a często pozostają w cieniu, dostały wyraźny sygnał, że to, co robią ma gigantyczne znaczenie. Pokażmy, że ich doceniamy!
- Kinga Wiśniewska RzeczJasna.


Widzisz kogoś kto pomaga, rozwija kulturę, wspiera lokalne środowiska lub walczy w jakiejś słusznej społecznej sprawie? Doceń tych, którzy nie boją się mierzyć z trudnymi wyzwaniami i ważnymi dla nas wszystkich sprawami. Wobec ich zaangażowania nie możesz być obojętny — koniecznie zgłoś swojego kandydata do nagrody „Złotej żarówki 2019”!
www.rzeczjasna.ostroda.pl/nagroda


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages