Poniedziałek, 24 lutego 2020. Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja

Uczniowie klas policyjnych złożyli uroczystą przysięgę

2019-12-04 12:22:05 (ost. akt: 2019-12-04 12:27:17)

Autor zdjęcia: Policja

Sumiennie i uczciwie wypełniać obowiązki, stać na straży honoru i godności, a także przestrzegać prawa i dyscypliny służbowej - takie ślubowanie złożyło 34 uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym i 37 uczniów z pierwszych klas o profilu wojskowym Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie.

W uroczystości ślubowania i mianowanie wziął udział I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki. Ostródzcy policjanci od początku istnienia klas policyjnych współpracują ze szkołą prowadząc różne zajęcia dla uczniów.

34 uczniów z klas policyjnych złożyło przed zaproszonymi gośćmi, nauczycielami, kolegami i rodzicami uroczystą przysięgę wypowiadając słowa: „sumiennie i uczciwie wypełniać obowiązki, stać na straży honoru i godności, a także przestrzegać prawa i dyscypliny służbowej”.
Aktu mianowania dokonał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie nadkom. Krzysztof Bilicki.

Jest to kolejna grupa młodych ludzi, która zdecydowała się pogłębiać swoją wiedzę w klasach o profilu policyjnym w Zespole Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie. Dzięki ostródzkim policjantom i współpracy szkoły z ostródzką komendą uczniowie tych klas mają możliwość poznania czym jest służba w Policji.

Funkcjonariusze organizują dla młodzieży zajęcia sportowe, warsztaty mundurowe, doskonalą ich z zakresu samoobrony oraz prowadzą zajęcia teoretyczne. Młodzież w zamian wspiera policjantów w prowadzonych akcjach profilaktycznych i organizowanych przedsięwzięciach.
Źródło: Policja
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages