Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Strażacy też wzięli udział w "Bajkowym Mikołaju"

2019-12-02 16:22:04 (ost. akt: 2019-12-02 16:27:32)

Autor zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański/mł. asp. Marek Waszkiewicz

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie kolejny raz wzięła udział w imprezie mikołajkowej skierowanej do dzieci i rodziców.

W weekend 30 listopada i 1 grudnia w ostródzkiej hali wystawienniczej odbyła się coroczna impreza dedykowana rodzinom. Ostródzcy strażacy z Komendy Powiatowej PSP z przyjemnością przyjęli zaproszenie do promowania zasad bezpieczeństwa w formie zabawy dla dzieci.

Mottem strażackiego stoiska było promowanie akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo”, która propaguje ogólne zasady bezpiecznego zachowania w życiu codziennym. Strażackie stoisko zapewniało wiele atrakcji, był samochód gaśniczy i pawilon z przestrzennymi puzzlami. Znalazł się tam także kącik nauki pierwszej pomocy medycznej i labirynt ewakuacyjny.

Kolejny raz ogromną popularnością cieszyła się możliwość gaszenia „prawdziwego pożaru”. Każdy chętny mógł ubrać hełm strażacki, ubranie ochronne i ugasić płomienie trenażera gaśnicą. Odważnych milusińskich nie brakowało. Gasili pożar niczym prawdziwi strażacy, a ich uśmiech na twarzy był dla nas strażaków bezcenny.

Przez dwa dni ostródzką imprezę mikołajkową odwiedziło kilkanaście tysięcy ludzi. Znaczna część odwiedzających skorzystała ze strażackich atrakcji, promujących bezpieczne zachowanie na co dzień.
Opr. kpt. Grzegorz RóżańskiPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages