Niedziela, 17 stycznia 2021. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Trwa II Polonijny Festiwal Biegowy "Jest nas 60 milionów” z udziałem gości z Litwy, Rosji, Ukrainy i Białorusi

2019-12-01 11:42:24 (ost. akt: 2019-12-01 12:07:53)

Autor zdjęcia: Polonijna Agencja Informacyjna

II Polonijny Festiwal Biegowy wystartował w sobotę w Ostródzie, a potrwa trzy dni i zakończy się w poniedziałek, 2 grudnia. Do udziału w nim zgłosiło się blisko 300 osób, w tym blisko 100 uczestników polonijnych Litwy, Rosji, Ukrainy oraz Białorusi.

Organizatorem zawodów jest Stowarzyszenie "Wspólnota Polska".
II Międzynarodowy Polonijny Festiwal Biegowy to wyjątkowe wydarzenie na Mazurach. Zróżnicowane dystanse i atrakcyjne trasy sprawiają, że to impreza nie tylko dla doświadczonych zawodników, ale przede wszystkim dla każdego, kto lubi aktywnie spędzać czas.

Wydarzenie z jednej strony ma za zadanie popularyzację sportu
jako formy aktywnego spędzania wolnego czasu, a z drugiej strony ma za zadanie umacnianie więzi z ojczyzną Polonii i Polaków mieszkających poza granicami kraju.

Podczas 3 dni festiwalu w Ostródzie zostaną przeprowadzone konkurencje biegowe na kilku dystansach w różnych kategoriach, odbędą się również imprezy towarzyszące. Impreza jest skierowana zarówno do Polonii, jak i społeczności lokalnej.

W sobotę uczestnicy rywalizowali na trasach wokół Jeziora Drwęckiego. W niedzielę wystartowali w biegach wokół Jeziora Sajmino. W poniedziałek organizatorzy zapraszają na stadion lekkoatletyczny w Ostródzie. Tam o godz. 12 imreza rozpocznie się od prelekcji na temat haseł “1918” oraz “Jest nas 60 milionów”.

Potem w godz, 12:15 – 13:00 uczestnicy wykonają prace plastyczne na arkuszach kojarzące się z hasłami “1918” oraz “Jest nas 60 milionów”. O 13 nastapi krótka rozgrzewka i ruszy Sztafeta Niepodległościowa (bez rywalizacji sportowej) na dystansie 1918 m.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages