Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Uczniowie klasy trzeciej z ostródzkiej "Piątki" zwiedzili sąd

2019-11-29 07:32:09 (ost. akt: 2019-11-29 07:42:22)
Uczniowie klasy III A ostródzkiej SP 5 dowiedzieli się jak funkcjonuje Sąd Rejonowy

Uczniowie klasy III A ostródzkiej SP 5 dowiedzieli się jak funkcjonuje Sąd Rejonowy

Autor zdjęcia: Archiwum SP 5 Ostróda

Uczniowie klasy III A ostródzkiej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Janusza Korczaka wybrali się na wycieczkę edukacyjną do Sądu Rejonowego w Ostródzie. Z uczniami "Piątki" spotkała się sędzia Elżbieta Miltyk-Chybicka, która zaprosiła ich m.in. do jednej z sal rozpraw.

Celem wycieczki było zapoznanie z tajnikami funkcjonowania sądu, rolą prawa w życiu każdego człowieka oraz poznanie przebiegu procesu sądowego. Na spotkanie przybyła sędzia Elżbieta Miltyk-Chybicka, która zaprosiła uczniów, m.in. do jednej z sal rozpraw. Wskazała miejsca zajmowane w czasie rozprawy przez sędziego, oskarżonego, adwokata, świadków. Pani sędzia pouczyła, jak należy właściwie zachowywać się w czasie rozprawy, pokazała również togę i łańcuch z wizerunkiem orła.

W trakcie spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in. jak wygląda codzienna praca sędziego, jak trudną drogę trzeba przebyć, by zostać sędzią i jak funkcjonuje wymiar sprawiedliwości w Polsce. Uczniowie włączyli się do rozmowy, zadając pani sędzi pytania, które świadczyły o ich dużym zainteresowaniu omawianą problematyką. Wycieczka do Sądu Rejonowego w Ostródzie była dla uczniów ciekawą formą zdobycia wiedzy i nowych doświadczeń.

Alina Rogowska

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages