Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

W ostródzkiej szkole powstało Centrum Nowych Technologii

2019-11-28 17:50:22 (ost. akt: 2019-11-28 18:16:10)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MUM

To był ważny dzień dla społeczności Zespołu Szkół Zawodowych im. W. Witosa w Ostródzie. W otwartym tu dziś, nowoczesnym Centrum Nowych Technologii, kształcić się będą technicy.

- Dziś otworzyliśmy Centrum Nowych Technologii w Zespole Szkół Rolniczych w Ostródzie, kształcenie techników mechatroników wprowadziliśmy tu na nowy, wyższy poziom - poinformował marszałek Gustaw Marek Brzezin.

To rezultat realizacji projektu „Rozbudowa i przebudowa infrastruktury ZSR im. W. Witosa w Ostródzie wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia na potrzeby podniesienia jakości kształcenia w zawodzie technik mechatronik”. Realizowany przez powiat ostródzki projekt o wartości 4,6 mln zł otrzymał ofinansowanie w wysokości 3,3 mln zł ze środków unijnych Regionalnego Programu Opercyjnego Województwa Warmińsko–Mazurskiego na lata 2014-2020.

Realizacja projektu objęła swym zakresem przebudowę istniejących warsztatów i zakup specjalistycznego wyposażenia do siedmiu pracowni, tj.: elektrotechniki i elektroniki, pracowni PLC, montażu urządzeń i systemów mechatronicznych, pracowni CNC, hydrauliki, pneumatyki i pracowni komunikacji w j. obcym zawodowym.

W uriczystym otwarciu Centrum wzięli udział starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, dyrektor szkoły Andrzej Matusiak oraz na Sejm RP Zbigniew Babalski, uczniowie i nauczyciele szkoły.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages