Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nowi druhowie z OSP zdobyli uprawnienia strażaka-ratownika [zdjęcia]

2019-11-27 07:57:06 (ost. akt: 2019-11-27 08:11:52)
Jednostki OSP z powiatu ostródzkiego mają kolejnych przeszkolonych strażaków-ratowników

Jednostki OSP z powiatu ostródzkiego mają kolejnych przeszkolonych strażaków-ratowników

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu ostródzkiego mają sporo nowego sprzętu. Do jego fachowej obsługi potrzebni są odpowiednio wykwalifikowani strażacy ochotnicy. Kolejna grupa druhów uzyskała uprawnienia strażaków-ratowników.

W ostródzkiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej — w jednostkach w Ostródzie i Morągu — przeszkoleni zostali młodzi kandydaci na strażaków OSP. Druhowie, którzy ukończyli szkolenie podstawowe, nabyli prawo do udziału w akcjach ratowniczych w roli strażaka-ratownika. Tym samym 54 słuchaczy zasiliło potencjał ratowniczy jednostek ochotniczych straży pożarnych powiatu ostródzkiego. Szkolenie odbywało się w systemie weekendowym i trwało przez siedem tygodni.

Treści kształcenia, z jakimi zapoznali się strażacy OSP to między innymi: taktyka zwalczania pożarów zewnętrznych i wewnętrznych, metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów, ratownictwo i ewakuacja podczas pożarów, czy pierwsza pomoc przedmedyczna.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages