Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Poszukiwany za rozbój wpadł w Ostródzie na kradzieży alkoholu

2019-11-20 17:57:47 (ost. akt: 2019-11-20 18:08:53)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

28-latek miał do odbycia karę jednego roku pozbawienia wolności za rozbój, dlatego wyjechał ze swojego miasta. W Ostródzie został najpierw „przyłapany” przez monitoring sklepowy jak kradł alkohol, a za drugim razem rozpoznał go ochroniarz. Kary już nie uniknie.

Do policyjnego aresztu trafił 28-letni mieszkaniec Nowego Miasta Lubawskiego. Mężczyzna w pierwszą sobotę listopada został „przyłapany” przez monitoring sklepowy na kradzieży alkoholu. Mężczyzna wyniósł wtedy ze sklepu towar o wartości prawie 450 złotych.

I chyba rozzuchwalony tym "sukcesem" w poniedziałek wrócił do tego samego marketu, ale tym razem został rozpoznany przez ochroniarza jako sprawca wcześniej opisywanej kradzieży. I pomimo tego, że zachowywał się zgodnie z prawem został zatrzymany. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwany przez nowomiejski sąd do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności za rozbój. Mężczyzna we wtorek trafił do zakładu karnego.

Sprawca kradzieży zostanie zarejestrowany również w elektronicznym rejestrze wykroczeń, który ruszył 1 listopada 2019 r. Podstawą rejestru jest znowelizowana jesienią 2018 r., wraz z kodeksem wykroczeń, ustawa o Policji. Rejestr wchodzi w skład Krajowego Systemu Informacyjnego Policji. W ramach rejestru policjanci będą pobierali, gromadzili, wprowadzali i przetwarzali informacje o sprawcach wykroczeń przeciwko mieniu określonych w artykułach 119§1, 120§1, 122§1i 2 oraz 124§1 Kodeksu wykroczeń.

Rejestr ma służyć głównie policji, prokuraturze i sądom do kompleksowego rozliczania sprawców wykroczeń. Sprawcy popełniający pojedyncze wykroczenia w różnych miejscach nie będą odpowiadali osobno za pojedyncze wykroczenia, lecz tak jak za przestępstwo.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Gala #2824360 | 83.31.*.* 25 lis 2019 19:48

    Nie chce mi się pisać....

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages