Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Niebezpieczne dwa wypadki w ciągu dwóch dni

2019-11-07 11:58:05 (ost. akt: 2019-11-07 12:05:30)

Autor zdjęcia: Gzegorz Różański, PSP Ostróda

W ciągu kilkunastu godzin w Ostródzie i okolicy doszło do dwóch wypadków drogowych.

Pierwsze zdarzenie drogowe miało miejsce 6 listopada po godzinie 14. Na drodze Ostróda – Lubajny czołowo zderzyły się samochody osobowy z dostawczym. Z pomocą z ostródzkiej jednostki ratowniczo-gaśniczej wyjechały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze oraz rozpoznawczo ratowniczy. Na miejscu wypadku okazało się, że osobowym peugeotem jechał sam kierowca, a furgonetką dwóch mężczyzn.

Poszkodowani znajdowali się poza pojazdami. Strażacy udzielili im kwalifikowanej pierwszej pomocy i kontrolowali ich stan do momentu przyjazdu karetek pogotowia ratunkowego. Równolegle zabezpieczyli miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w pojazdach. Poszkodowani zostali zabrani do szpitala.

Kolejny wypadek drogowy wydarzył się 7 listopada w Ostródzie. Po godzinie 7:30 dyspozycję wyjazdu ponownie otrzymały siły i środki z JRG Ostróda. Tym razem na skrzyżowaniu ulic: Chrobrego i Piastowskiej doszło do zderzenia motoroweru z samochodem osobowym. Na miejscu zdarzenia strażacy zastali leżącego na jezdni, rannego motorowerzystę. Jego obrażenia wskazywały na uraz kończyn dolnych.

Strażacy i ratownicy medyczni udzielili mu pomocy. Został zabrany do szpitala. Kierująca samochodem kobieta nie odniosła obrażeń, pozostała na miejscu wypadku. Strażacy ponadto zabezpieczyli wyciek benzyny ze skutera oraz odłączyli w nim akumulator.
Opr. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages