Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Kolejne spotkanie młodzieży z historią naszego regionu

2019-11-06 14:03:03 (ost. akt: 2019-11-06 14:07:19)

Autor zdjęcia: A. Kołodziejska, A. Chojnacka, MPB w Ostródzie

Wychowankowie Internatu ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie wzięli udział w kolejnym ciekawym wydarzeniu z cyklu „Mazurzy pilnie poszukiwani” prowadzonego przez Stowarzyszenie Ars et Liber.

Były to warsztaty artystyczne pt. „Transfer motywów ludowych na tkaninę”, które odbyły się 30 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostródzie.

W tematykę wprowadzili uczestników Marek Wszelak i Emilia Iwin- Kot, pod opieką których wychowankowie zapoznali się z materiałami, farbami i sposobem transferu. Powstały makatki oraz ekologiczne torby z pięknymi motywami mazurskimi.

Młodzież rozpoczęła udział w cyklu o Mazurach już we wrześniu od spotkania z historykiem W. Mierzwą, a następnie w październiku mieli również okazję uczestniczyć w spektaklu „Szwabka”, który opowiadał o powojennych losach polskojęzycznych Mazurów, którzy starali się zachować swoją tożsamość i kulturę.

To dla młodzieży dobra lekcja lokalnego patriotyzmu oraz doświadczenie bogate w wiedzę na temat regionu, w którym żyją, obyczajów i bogatych tradycji.
Agnieszka KołodziejskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages