Wtorek, 12 listopada 2019. Imieniny Konrada, Renaty, Witolda

Ojczyzna malowana kolorami. Patriotyczny konkurs plastyczny

2019-11-05 13:44:28 (ost. akt: 2019-11-05 13:48:54)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W ramach obchodów Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości, Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie zorganizowało konkurs plastyczny pt.”Nasza Mała i Duża Ojczyzna Kolorami Malowana”.

Celem konkursu było przybliżenie piękna i bogactwa ziemi ojczystej, kształtowanie postaw patriotycznych, ochrona przed zapomnieniem wydarzeń i ludzi, promowanie i kształtowanie twórczej postawy wobec sztuki, doskonalenie umiejętności plastycznych.

Komisja konkursowa oceniła prace plastyczne w pięciu kategoriach wiekowych: dzieci w wieku przedszkolnym, uczniowie kl. I-III, uczniowie kl. IV-VI, uczniowie kl. VII-VIII , dorośli. Za pomysłowość w ujęciu tematu, walory artystyczne i estetyczne przyznała:

Kategoria Przedszkole:
I miejsce Rafał Maciejewski (6lat) Przedszkole w Starych Jabłonkach
II miejsce Kamil Droziński (6 lat) Szkoła Podstawowa w Idzbarku
III Tomasz Chamera Przedszkole w Tyrowie

Wyróżnienia:
Oskar Groskrojc, Daniel Rogoziński Przedszkole w Starych Jabłonkach
Lena Kwiatkowska (5 lat) Przedszkole w Starych Jabłonkach
Miłosz Demusz Przedszkole w Starych Jabłonkach
Piotr Bastek Przedszkole w Starych Jabłonkach
Igor Cyrkler Przedszkole w Starych Jabłonkach
Hubert Rogoziński Przedszkole w Starych Jabłonkach
Jagoda Pietrzak Przedszkole w Starych Jabłonkach
Malwina Mikołajczyk Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Marcin Smolak Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Igor Domżalski Szkoła Podstawowa w Idzbarku

Kategoria Klas I-III
I miejsce Anna Ciarcińska kl.II Szkoła Podstawowa w Idzbarku
II miejsce Antonina Gajewska kl.II Szkoła Podstawowa w Idzbarku
III miejsce Celina Karbowska kl.I Szkoła Podstawowa w Idzbarku

Wyróżnienia:
Krzysztof Szmygielski kl.II Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Borys Komuda kl.II Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Zofia Faltynowska kl.I Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Paulina Brzozowska kl. III Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Amelia Obrębska kl.II Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Paweł Kazimierczak kl.I Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Maciej Weloziński kl. II Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Iga Stankiewicz kl.II Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Lena Matwis kl.II Szkoła Podstawowa w Idzbarku

Kategoria Klas IV-VI
I miejsce Dominika Obrębska kl.VI Szkoła Podstawowa w Szyldaku
II miejsce Oliwia Motylska kl.V Szkoła Podstawowa w Szyldaku
III miejsce Lena Niedzielska kl.V Szkoła Podstawowa w Lipowie
III miejsce Krystian Jarzyna kl. V Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie

Wyróżnienia:
Jakub Gawęda kl.V Szkoła Podstawowa w Durągu
Weronika Czamajło kl.V Szkoła Podstawowa w Idzbarku
Zuzanna Grzeszkowicz kl.IV Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Wiktoria Żabiełowicz kl.VI Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Franciszek Freigin kl. IV Szkoła Podstawowa w Szyldaku
Anita Jaskorzyńska kl.V Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Kornelia Karas kl.V Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Zuzanna Kurowska kl.VI Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Amelia Makrucka k. V Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
Miłosz Makrucki kl.VI Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie

Kategoria Klas VII-VIII
I miejsce Wiktoria Zawadzka kl. VII Szkoła Podstawowa w Szyldaku
II miejsce Jakub Stanisławski kl.VII Zespół Szkół w Lipowie
III miejsce Zuzanna Brodzińska kl.VII Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie

Wyróżnienia:
Paulina Koprowicz kl.VII Szkoła Podstawowa w Idzbarku

Kat. Dorośli:
I miejsce Jan Koronowski ŚDS w Wygodzie
II miejsce Róża Ruczyńska, Anna Sonack, Urszula Czacharowska ŚDS w Wygodzie
III miejsce Hanna Najdowska ŚDS w Wygodzie

Wyróżnienia:
Madalena Falęcka ŚDS w Wygodzie
Krzysztof Trzęślewicz ŚDS w Wygodzie
Elżbieta Rzeźnik ŚDS w Wygodzie

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się podczas obchodów Święta Odzyskania Niepodległości 8 listopada 2019r o godz. 12.00 w Gminnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Samborowie.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages