Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Klub Sportowy SMS Ostróda odpowiada na zarzuty w sprawie finansowania jego działalności

2019-11-05 09:28:36 (ost. akt: 2019-11-05 09:35:52)

Autor zdjęcia: Archiwum KS SMS Ostróda

Na ostatniej sesji radni Rady Miejskiej w Ostródzie pytali o finansowanie klubu należącego do rodziny burmistrza przez miejskie spółki. Klub wydał w tej sprawie oświadczenie,

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE OSKARŻEŃ RADNYCH MIASTA OSTRÓDA

Bulwersują nas oskarżenia Radnych Miasta Ostróda, panów: W. Graczyka, R.Kowalskiego, W. Leguckiego kierowane pod adresem Klubu Sportowego SMS Ostróda.
Klub sportowy SMS Ostróda jest Stowarzyszeniem oraz Organizacją Pożytku Publicznego. Klub od ponad 20 lat z sukcesami szkoli dzieci i młodzież w kategorii piłka siatkowa halowa i plażowa. Obecnie w klubie trenuje 170 zawodniczek i zawodników, którzy reprezentując nasze barwy, a także barwy Miasta Ostróda, zdobyli setki medali. W załączonej tabeli przedstawiamy osiągnięcia KS SMS OSTRÓDA w ciągu ostatnich 5 lat.

Piłka siatkowa jest bardzo wymagającym sportem i żeby dojść do wysokiego poziomu, trzeba spędzić tysiące godzin na parkiecie. Wysoce niesprawiedliwym jest to, że wyżej wymienieni Radni dla korzyści politycznych atakują stowarzyszenie, które wspiera dzieci i młodzież ostródzką.

Klub SMS Ostróda od wielu lat jest beneficjentem dotacji publicznych. Przez wszystkie lata działalności otrzymujemy i bez żadnych zarzutów rozliczamy się z pieniędzy publicznych ponieważ uczciwość i transparentność jest dla nas najważniejsza. Dotacje publiczne są tylko częścią środków wykorzystywanych do funkcjonowania stowarzyszenia. KS SMS Ostróda nie opiera się tylko na środkach wydzielanych przez miasto Ostróda, ale również z sukcesem pozyskuje środki z Ministerstwa Sportu, pisząc programy i projekty sportowe do ogłaszanych przez Ministerstwo konkursów. Te środki są dostępne dla wszystkich klubów, stowarzyszeń i szkół.

Oświadczamy, że wszystkie środki publiczne z budżetu miasta Ostróda oraz ze spółek miejskich, które pozyskiwaliśmy lub pozyskujemy zostały wydatkowane wyłącznie na szkolenie, wyposażenie i wyjazdy meczowe dla naszych zawodników. Żadne środki z budżetu miasta i spółek miejskich nigdy nie wpłynęły i nigdy nie wpłyną na prywatne konta członków zarządu oraz członków rodziny pana Michalak.

Żadne środki publiczne z miasta i spółek miejskich nie zostały przekazane na wynagrodzenia trenerów. Jesteśmy jednym z wielu klubów, które otrzymują dofinansowania ze środków miasta oraz spółek miejskich. Nie rozumiemy, tego złośliwego ataku i pomówienia. Dlaczego dobre imię naszych sportowców, ich rodziców i trenerów jest szargane w celach politycznych, tylko dlatego, że były prezes Klubu Sportowego SMS Ostróda wygrał demokratyczne wybory i został burmistrzem miasta Ostróda.

Dlaczego Radni nie wspomnieli o innych klubach w Ostródzie, które otrzymały również wsparcie z budżetu Miasta Ostróda oraz ze spółek miejskich?

Najbardziej ubolewamy nad tym, że niektórzy Radni Miasta Ostróda chcą zniszczyć to co wspólnie z dziećmi, ich rodzicami i trenerami budowaliśmy przez ponad dwie dekady. Jest to niezrozumiałe ani dla nas, ani dla naszych zawodników, którzy godnie reprezentują Klub Sportowy oraz Miasto Ostróda zarówno w kraju jak i za granicą.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. karateka #2814896 | 89.228.*.* 6 lis 2019 11:11

  nie sama siatkówką człowiek żyje , prowadźcie tą swoją szkołę dalej i oby dalej z sukcesami ale nie kombinujcie , bo mając ojca jako burmistrza i co za tym idzie osobę decyzyjną w kwestii dotacji i jakichkolwiek innych pieniędzy na sport to trochę słabo to wygląda, może najlepiej byłoby żeby Pan M. zajmował się właśnie swoją szkołą , a nie czymś o czym ma mierne pojęcie.....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Lonia #2814533 | 78.10.*.* 5 lis 2019 21:08

  oj, michalaki, michalaki, cwaniaki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Jan #2814390 | 89.230.*.* 5 lis 2019 17:58

  Wszyscy powinni dostawać, nie tylko siatkówka czy tenis stołowy. A to oświadczenie jest tylko potwierdzeniem patologii firmowanej przez obecnego burmistrza. Michalak, kończ już waść...

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. tytan #2814216 | 77.64.*.* 5 lis 2019 12:37

  prawdą jest że innym dyscyplinom odjęto a siatkówka zyskała dzięki nowemu burmistrzowi -co tenis stołowy nie odnosi sukcesów ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages