Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Jest coraz zimniej, nie zapominajmy o bezdomnych

2019-10-30 12:53:08 (ost. akt: 2019-10-30 12:56:27)

Autor zdjęcia: Policja

Funkcjonariusze sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać takie osoby. Policjanci informują o zagrożeniach związanych z wychłodzeniem organizmu, jak również o miejscach i instytucjach, w których można uzyskać różnego rodzaju pomoc.

W okresie jesienno-zimowym znaczne spadki temperatur stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku i samotnych. Zagrożenie to dotyczy także osób nietrzeźwych przebywających na dworze, bądź w opuszczonych i nieogrzewanych pomieszczeniach.

Podczas spotkań z osobami bezdomnymi, funkcjonariusze informują o schroniskach, noclegowniach i jadłodajniach, a także innej, możliwej do uzyskania pomocy. Policjanci przypominają również o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur oraz o tym, że każdego roku zdarzają się przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu.

Wzorem lat ubiegłych funkcjonariusze podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał. Policjanci na bieżąco kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać bezdomni. Zwracają również w tym okresie uwagę na osoby znajdujące się pod wpływem alkoholu, gdyż to właśnie one są najbardziej narażone na zamarznięcie.

Pamiętajmy!!!

Nie bądźmy obojętni na los innych. Każde zgłoszenie o siedzącym czy leżącym na mrozie człowieku może zapobiec tragedii. Informacje można przekazywać na numer alarmowy 112 lub, gdy interwencja nie jest pilna nanieść zgłoszenie w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Xyz #2811639 | 5.173.*.* 30 paź 2019 13:18

    Na Racławickiej w lasku między blokami 5 a 3 jest kilku bezdomnych i duża graciarnia która tam zmieści....moze straż miejska się zainteresuje??

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages