Sokół Ostróda wygrał z Bronią Radom, a rywale pogubili punkty

2019-10-27 15:53:39(ost. akt: 2019-10-27 16:18:31)
Pierwsze trafienie w barwach Sokoła zaliczył grający trener Piotr Kołc

Po porażce z RKS Radomsko nie pozostało śladu. Piłkarze ostródzkiego Sokoła wrócili na zwycięski szlak. Po 53 minutach było pięknie, bo prowadzili 3:0. Jednak później sprawy się trochę skomplikowały, Broń Radom zdobyła dwa gole do końca było nerwowo, ale trzy punkty pojechały do Ostródy.
Lider z Ostródy na razie częściej wygrywa na wyjeździe, ale też więcej meczów zagrał poza swoim boiskiem. Po szóste wyjazdowe zwycięstwo piłkarze Sokoła sięgnęli wczoraj w Radomiu.
Na mecz z Broniąz znowy trzeba było pomieszać w obronie, z powodu nadmiaru żółtych kartek nie zagrał bowiem Krzysztof Wicki. Jego miejsce na środku defensywy zajął grający trener Piotr Kołc. Z powodu kontuzji nie zagrał Paweł Tomkiewicz. Jego miejsce zajął Robert Hirsz, a większość spotkania z ławki rezerwowych obejrzał Denis Skotarenko.
Spotkanie w Radomiu zaczęło się doskonale, bo od 3. min Sokół po strzale trenera Kołca prowadził 1:0, stało się to po rzucie rożnym. Później znaczną przewagę w kornerach uzyskali gospodarze, bo w ciągu 20 minut wykonali ich siedem. Ofensywne zapędy radomian ostudził Robert Chwastek, który również wrócił do składu, skorzystał z asysty Patryka Kubickiego i na wślizgu skierował piłkę w dalszy róg bramki Broni.

Zaraz po przerwie z lewej strony dorzucił Wojciech Zyska, akcję zamykał Oskar Rynkowski strzelił trzeciego gola dla Sokoła. Wydawało się, że liderzy mają mecz pod kontrolą. Nic bardziej mylnego, bo za cztery minuty zrobiło się 1:3. Sprawy jeszcze bardziej skomplikowały się po trafieniu Czarneckiego na 2:3. Na szczęście były to ostatnie celne pociski, które wyleciały z Broni. Sokół dowiózł jednobramkową przewagę wygrał dziesiąty mecz w sezonie.

Mecz 15. kolejki Sokół rozegra w niedzielę (3 listopada) z Polonią Warszawa, początek o godz. 16.

Broń Radom – Sokół Ostróda 2:3 (0:2)
0:1 – Kołc (3), 0:2 – Chwastek (21), 0:3 – Rynkowski (52), 1:3 – Leśniewski (56), 2:3 – Czarnecki (63)
Sokół O.: Leszczyński – Brzuzy, Otręba, Kołc, Żwir, Rynkowski (77 Rynkowski), Kubicki, Wasiluk (72 Łyszyk), Zyska (72 Stryjewski), Chwastek, Hirsz (87 Skotarenko)