Ostródzcy karatecy sześć razy na podium IKO Polish Open 2019 [zdjęcia]

2019-10-27 07:41:04(ost. akt: 2019-10-27 19:51:15)
Jakub Żegunia (z prawej) zdobył brązowy medal podczas IKO Polish Open 2019

Blisko pół tysiąca zawodników, na czterech matach w konkurencjach kata i kumite, w 68 kategoriach walczył w Ostródzie na turnieju IKO Polish Open w karate kyokushin. Nie zawiedli ostródzcy karatecy, którzy sześciokrotnie stanęli na podium.
Dokładnie 462 karateków z Polski i zagranicy zjechało do Ostródy na pierwszy w historii turniej Polish Open w karate kyokushin. Jak zawsze na wysokości zadania stanął Artur Małż ze swoją ekipą, którzy przygotowali imprezę sportową na medal. Trener Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate i jego pomocnicy wysoko zawiesili poprzeczkę nad kolejnymi organizatorami mistrzostw Polski.

Kata i kumite były głównymi konkurencjami podczas pierwszego w Polsce turnieju IKO Polish Open. W tej pierwszej zawodnicy rywalizowali 12 kategoriach, jednak w tak zwanej walce z cieniem czyli pokazie umiejętności technicznych w układach ostródzianie nie zdobyli medali.

Podopieczni trenera Małża pokazali się za to z dobrej strony podczas konkurencji kumite. Wprawdzie nie wystąpiła najlepsza zawodniczka OKKK Natalia Stachowicz, ale gospodarze wywalczyli kilka medali.

- Natalia była bardziej potrzebna przy pomocy w sprawnym przebiegu turnieju , zresztą jej docelową imprezą na ten sezon są grudniowe mistrzostwa Europy na Białorusi - wyjaśnił Małż.

Ale koledzy klubowi Natalii Stachowicz nie zawiedli. Zawodnicy OKKK sześciokrotnie stawali na podium. Najstarszy z ostródzian, startujący w kategorii seniorów do 70 kg, Jakub Żegunia rozgrzał publikę w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Po dogrywce (walkę można zobaczyć na fanpage'u Gazety Ostródzkiej) awansował do półfinału. Niestety w pojedynku półfinałowym ostródzianin musiał uznać wyższość Krystiana Kalmusa z Bushi Team. Jakub Żegunia ostatecznie zajął 3. miejsce.

Spośród karateków OKKK miejsca na podium zajęli: 2. Lena Jamróz (10-11 lat, do 45 kg); 2. Adrianna Rudnicka (14-15 lat, +65 kg); 3. Maja Orlikowska (14-15 lat, do 65 kg); 3. Natalia Włodarska (14-15 lat, do 50 kg); 2. Bartosz Drzewiecki (14-15 lat, do 60 kg).