środa, 22 stycznia 2020. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Grozili, pobili i żądali pieniędzy. Dwaj podejrzani o wymuszenia rozbójnicze trafili do aresztu

2019-10-25 13:49:37 (ost. akt: 2019-10-25 14:04:40)

Autor zdjęcia: Policja

Jeden ma 20, a drugi 21 lat. Za wymuszenia rozbójnicze grozi im teraz 10 lat pozbawienia wolności. Czas do rozprawy spędzą w tymczasowym areszcie.

Ostródzcy policjanci razem z prokuratorem wnioskowali o zastosowanie wobec obu meżczyzn środka zapobiegawczego, jakim jest tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do złożonego wniosku.

Do zatrzymania niebezpiecznych mężczyzn doszło w minioną niedzielę (20.10.) wieczorem, gdy ostródzcy policjanci zostali poinformowani o groźbach, które mieli kierować dwaj mieszkańcy Ostródy wobec innego mieszkańca miasta i jego rodziny.

- Z zebranego do sprawy materiału wynikało, że 20- i 21-latek nie tylko grozili rodzinie, ale też pobili jednego z jej członków, od którego żądali pieniędzy - informuje ostródzka Policja.

Obydwaj mężczyźni zostali osadzeni w policyjnej celi. Podczas zatrzymania okazało się, że mieli przy sobie narkotyki. Kolejne zabronione substancje policjanci znaleźli u jednego z nich w domu.

Na podstawie zebranego materiału dwaj ostródzianie usłyszeli prokuratorskie zarzuty usiłowania wymuszenia rozbójniczego połączonego z pobiciem i zarzut dotyczący posiadania narkotyków. Dodatkowo jeszcze jeden z nich usłyszał zarzut udzielania środków odurzających. W czwartek (24.10.) obydwaj zatrzymani trafili do zakładu karnego.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. zniknięcie broni z komendy policji #2813122 | 83.31.*.* 2 lis 2019 18:02

  Tajemnicze zniknięcie broni z komendy policji Nie lada zagadkę mają śledczy i Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Okazuje się, że po pożarze w Komendzie Policji w Raciborzu zgłoszono zaginięcie broni służbowej. Winnego na razie nie znaleziono…Chodzi o wydarzenie z początku października. Pożar wybuchł w pomieszczeniu serwerowni. Po interwencji strażaków płomienie udało się ugasić. I sprawa byłaby zapewne zakończona, gdyby nie informacja od jednego z policjantów, który przekazał swoim przełożonym, że zniknęła jego broń. Mundurowy feralnego dnia był akurat na urlopie. Jak informuje Radio Zet, Komendant Powiatowy Policji polecił wszczęcie tzw. czynności wyjaśniających, ale w kierunku odpowiedzialności pechowego policjanta, czyli z założeniem, że funkcjonariusz zgubił pistolet. - Policjanci z komendy zastanawiają się, dlaczego nikt nie bierze pod uwagę odpowiedzialności strażaków. Takie założenie oznaczałoby jednak, że broń była źle przechowywana i prowadziło do pytania o odpowiedzialność przełożonych – czytamy na stronie Radia Zet.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Policjanci zatrzymani !!! #2812833 | 83.31.*.* 1 lis 2019 20:42

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy biura spraw wewnętrznych. Oficjalnie za "nieetyczne i nielicujące z etosem służby zachowanie". Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o znęcanie się nad bezdomnym.Komunikat pomorskiej policji wyjaśnia, że obaj zatrzymani dopuszczali się w trakcie służby "licznych przestępstw". Podkreśla się w nim, że czyny, które popełniali policjanci, stoją w sprzeczności z "jakąkolwiek etyką" i nie mają nic wspólnego "ze służbą dla ludzi, do której powołany jest każdy policjant". "Zapewniamy, że nie ma miejsca w szeregach policjantów na tego typu osoby" - czytamy na stronie pomorskiej policji. Mundurowych oskarżanych o nieetyczne zachowanie zatrzymali w czwartek późnym wieczorem funkcjonariusze gdańskiego biura spraw wewnętrznych. Policjanci z Gdańska zatrzymali. Nieoficjalnie: za znęcanie się nad bezdomnym

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. katolik #2812775 | 83.31.*.* 1 lis 2019 17:28

  Interwencja policji w kościele. 13-latek nie chciał połknąć hostii Ksiądz z parafii pw. NMP Matki Kościoła w Bełchatowie tuż po wieczornej mszy świętej wezwał policję. Zauważył bowiem, że podczas komunii chłopak wypluł hostię i schował ją do kieszeni. 13-latek próbował po tym trzykrotnie uciec z kościoła.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Jan #2811489 | 83.31.*.* 30 paź 2019 08:37

  Co za jełop pisał ten artykuł? Ludzie, czy wy choć gimnazjum skończyliście. Same blędy stylistyczne....."zarzut udzielania środków odurzających"

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Miro #2810188 | 37.248.*.* 26 paź 2019 23:11

  Tak to jest jak się nie myśli głową ale potem zje...... Sobie życie najprościej

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (6)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages