Piłkarze Sokoła Ostróda zagrali na szóstkę i wygrali dziewiąty mecz

2019-10-12 18:07:00(ost. akt: 2019-10-12 18:16:50)
Karol Żwir w meczu z Unią podwyższył prowadzenie ostródzian na 2:0

Trzecioligowy lider z Ostródy z przytupem zaczął mecz 12. kolejki z Unią w Skierniewicach, a jeszcze mocniej zakończył i rozgromił gospodarzy. Zespół Sokoła wygrał dziewiąte spotkanie i utrzymał czteropunktową przewagę nad imiennikiem z Aleksandrowa Łódzkiego.
Kibice którzy spóźnili się na mecz w Skierniewicach chociaż 10 minut nie obejrzeli dwóch goli. Już w 2. min podanie ze środka pola na lewą stronę dostał Patryk Kubicki, który strzelił obok wychodzącego bramkarza i Unia przegrywała 0:1. Za kilka minut rzut rożny dla Sokoła, piłka została przebita na bliższym słupku, doszedł do niej zamykający akcję Karol Żwir i w ekwilibrystyczny sposób głową podwyższył prowadzenie ostródzian na 2:0.

Później swojej szansy na zmniejszenie strat nie wykorzystali skierniewiczanie. Mieli rzut karny po zagraniu ręką jednego z ostródzkich defensorów. Kacper Leszczyński swoim tańcem na linii zahipnotyzował wykonawcę jedenastki. Ostródzki bramkarz obronił strzał, a następnie dobitkę i cały czas było 2:0 dla liderów z Ostródy.

Ten wynik utrzymał się do 57. min, kiedy arbiter podyktował drugą jedenastkę tym razem dla Sokoła. Piłkę na "wapnie" ustawił Bartłomiej Wasiluk i pewnie obok słupka strzelił na 3:0. Później gospodarze boleśnie odczuli moc ostródzian. Kilka minut później czwartego gola zdobył Paweł Tomkiewicz, który po kilkudziesięciometrowym sprincie z piłką wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Unii. Za trzy minuty Sokół prowadził 5:0. Piotr Kołc dorzucił z rzutu rożnego, a głową futbolówkę do siatki skierował Krzysztof Wicki. Po tych ciosach ze skierniewiczan uszło powietrze, a Sokół nie zwalniał. Co chwila kotłowało się pod bramką Unii i w 71. min w zamieszaniu podbramkowym wynik spotkania na 0:6 ustalił Oskar Rynkowski. Goście mogli wygrać jeszcze wyżej, ale m.in. po strzale Tomkiewicza piłka trafiła w poprzeczkę. Sokół wygrał dziewiąte spotkanie w tym sezonie i utrzymał prowadzenie w tabeli.

W 13. kolejce Sokół na własnym stadionie zmierzy się z RKS Radomsko. Mecz na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja rozegrany zostanie w sobotę (19 października) o godz. 18.

Unia Skierniewice – Sokół Ostróda 0:6 (0:2)
0:1 – Kubicki (2), 0:2 – Żwir (6), 0:3 – Wasiluk (57 karny), 0:4 – Tomkiewicz (61), 0:5 – Wicki (64), 0:6 – Rynkowski (71)
Sokół O.: Leszczyński – Brzuzy (79 Łyszyk), Wicki, Kołc, Żwir, Kubicki (82 Chwastek), Zyska, Rynkowski (74 Ziółkowski), Wasiluk, Hirsz (32 Tomkiewicz), Skotarenko