Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Dzisiaj w Ostródzie finał Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej

2019-10-09 07:51:46 (ost. akt: 2019-10-09 07:54:14)
Wieczorem w Ostródzie finał WPP w piłce ręcznej Warmia Energa Olsztyn zagra z Meblami Wójcik Elbląg

Wieczorem w Ostródzie finał WPP w piłce ręcznej Warmia Energa Olsztyn zagra z Meblami Wójcik Elbląg

Autor zdjęcia: Emil Marecki

W środowy wieczór w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozegrany zostanie finałowy mecz Wojewódzkiego Pucharu Polski w piłce ręcznej. O godz. 18.30 na parkiet wybiegną Warmia Energa Olsztyn i Meble Wójcik Elbląg. Wstęp na mecz jest wolny.

Pierwszy raz w historii finał WPP będzie miał podniosły charakter. Jest to pierwsze duże przedsięwzięcie organizowane przez powstały niedawno Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Ręcznej w Olsztynie. Wcześnie o lokalizacji meczu decydowało miejsce w ligowej tabeli: gospodarzem był zespół, który plasował się niżej w klasyfikacji.

- Teraz najlepsze zespoły spotkają się na neutralnym gruncie czyli w Ostródzie – mówi Rafał Kowalski z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Ręcznej. - Zapraszamy kibiców na godzinę 18.30 do hali OCSiR, wstęp na mecze jest wolny.

Zwycięzca dzisiejszej rywalizacji zakwalifikuje się do kolejnego etapu rozgrywek na szczeblu ogólnopolskim. Warmia Energa w tej chwili jest liderem I ligi, olsztynianie wygrali wszystkie ligowe spotkania. Szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur są faworytami dzisiejszej konfrontacji. Olsztynianie i elblążanie znają się bardzo dobrze. Mimo że Warmia Energa statystycznie prezentuje się lepiej, to należy spodziewać się, że elblążanie nie położą się na parkiecie. Drużyna Mebli Wójcik po trzech kolejkach I-ligowych rozgrywek ma w dorobku dwa zwycięstwa.

- Mecz pucharowy traktujemy poważnie, chcemy wyjść i powalczyć z Warmią o zwycięstwo – zapowiada Grzegorz Czapla, trener Mebli Wójcik.

Wieczorem w hali OCSiR szykują się wielkie emocje.

EM

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages