Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Wolontariusze z Klubu Ośmiu zwiedzali Gdańsk razem z seniorami

2019-10-08 17:48:11 (ost. akt: 2019-10-08 17:54:35)

Autor zdjęcia: Martyna Jarząbek

Przez dwa dni wolontariusze z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu z Internatu ZSZ im. S. Petőfi w Ostródzie zwiedzali zabytki Gdańska podczas integracyjnej wycieczki z seniorami.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Ostródzie” realizowanego przez Fundację Aktywności na Mazurach Róży Krześniak.

Młodzież podczas realizacji projektu bierze udział w wielu działaniach wspólnie z zaprzyjaźnionymi seniorami - chodzą razem na basen, uczą się obsługi nowoczesnych sprzętów oraz integrują na wspólnych wycieczkach.

Tym razem wybrali się do Gdańska, gdzie zwiedzali Westerplatte, gdańską Starówkę z Bazyliką Mariacką i Pomnikiem Neptuna, Park Oliwski oraz Bazylikę Archikatedralną w Oliwie, gdzie wysłuchali koncertu organowego. Spacerowali po plaży w Sobieszewie oraz brali udział w wieczorku integracyjnym i wspólnej zabawie.

Wolontariusze z Internatu bardzo zżyli się z seniorami podczas wspólnie spędzonego czasu i cenią sobie możliwość obcowania ze starszymi i doświadczonymi ludźmi, jednocześnie czerpiąc dużą satysfakcje z możliwości wspierania ich swoim młodzieńczym zapałem, wiedzą i zabawą.
Agnieszka KołodziejskaPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages