Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Chcemy normalności! Pikieta w sprawie przywrócenia komunikacji autobusowej między miastem i gminą. Jest porozumienie! [AKTUALIZACJA]

2019-10-08 14:58:36 (ost. akt: 2019-10-08 19:37:17)

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Zwróćcie nam komunikację! Nie dzielcie nas na wieś i miasto! Chcemy normalności! Te i podobne hasła nieśli dziś uczestnicy pikiety w sprawie przywrócenia komunikacji autobusowej między miastem i gminą.

Taki mocny sygnał do władz miasta i gminy Ostróda wysłali związkowcy Animex Morliny, którzy pod Urzędem Gminy w Ostródzie zorganizowali pikietę. Dyskusja zza samorządowych biurek i mównic wyszła w końcu na ulicę. I trudno się dziwić irytacji mieszkańców, autobusy nie jeżdżą już drugi miesiąc a porozumienia brak. Cierpią na tym również pracownicy podostródzkich firm, którzy muszą dojechać do pracy.
— Chcemy normalności! — krzyczeli pikietujący.

Przedstawiciele związków zawodowych i mieszkańcy biorący udział w pikiecie spotkali się przed budynkiem urzędu gminy z burmistrzem Ostródy Zbigniewem Michalakiem i wójtem gminy Ostróda Bogusławem Fijasem. Tu doszło do wymiany zdań.
— Nic nie stoi na przeszkodzie, by dziś podpisać porozumienie, potrzebna jest dobra wola ze strony burmistrza — zapewniał wójt Bogusław Fijas.

Burmistrz Zbigniew Michalak z kolei zwracał uwagę na konieczność złożenia przez wójta pisma, by miasto dofinansowało kursy autobusowe na terenie gminy kwotą około 60 tysięcy złotych.
— Nasze autobusy mogą jeździć już dziś — zapewniał burmistrz.
Na dotację dla gminy nie zgodzili się jednak wcześniej miejscy radni podczas poniedziałkowej sesji tłumacząc to brakiem podstaw i informacji ze strony burmistrza.

A protestujący razem z wójtem i burmistrzem przeszli ulicami Ostródy do urzędu miasta, gdzie kontynuowano rozmowy. I jest wstępne porozumienie!
— Nas dziś już nie interesuje, kto doprowadził do zerwania umowy, ani jaka jest tego przyczyna, chcemy powrotu autobusów, by ludzie mogli normalnie dojeżdżać do pracy — mówili związkowcy. — Szczegóły umowy niech sobie samorządy ustalą. Ludzie nie mogą czekać!

Mieszkańców gminy i miasta nie interesują szczegóły, bo uważają, że po to wybierają samorząd, by takie sprawy dla nich załatwiał.
— Od września mam problem z dojechaniem do pracy, a moja rodzina nie może dojechać do Ostródy — mówi pani Alicja biorąca udział w pikiecie. — Dzieciaki chodzą pieszo do najbliższego przystanku, by dojechać do szkoły. To przecież chore jest. Po to była uruchomiona komunikacja 40 lat temu, by można było jeździć!

Wójt i burmistrz zadeklarowali wspólnie, że autobusy pojadą na teren gminy 10 października. Wcześniej muszą być zwołane (na środę 9 października - red.) nadzwyczajne sesje rad miejskiej i wiejskiej, by uchwalić zmiany w budżetach. Gminy rozliczą się na koniec roku. Nowe porozumienie na rok 2020 będzie negocjowane w ciągu najbliższych tygodni.

Przypomnijmy. Autobusy miejskie przestały jeździć na teren gminy Ostróda 7 września br,. z powodu braku porozumienia w sprawie kosztów tzw. wozokilometra, które miasto podniosło w połowie roku z 5 do prawie 8 zł.Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. olsztynianin #2801788 | 88.156.*.* 9 paź 2019 07:10

  PIS JUZ WYSZEDŁ Z REALIZACJO POŁOCZEN AUTOBUSOWYCH PRZYWRACA AUTOBUSY NA TRASY , ZLIKWIDOWANE PRZEZ GŁUPKOW PO-KO I IM POPODBNYM CZUBOM

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. tth #2801766 | 86.8.*.* 9 paź 2019 01:15

   Już dawno podostródzkie wsie a właściwie przedmieścia powinny być włączone do miasta. Problemu by nie było...

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Maz #2801736 | 83.9.*.* 8 paź 2019 23:16

   A co na pikiecie robią pracownicy poczty polskiej w godzinach pracy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. zbych #2801593 | 89.228.*.* 8 paź 2019 19:28

    Myślicie,że taka sytuacja tylko u Was to się mylicie.Kętrzyn też jest "Daleko od Szosy" -Pozdrawiam

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Sołtysqep #2801553 | 78.10.*.* 8 paź 2019 18:19

    Mieszkańcy Gminy Wiejskiej to pretensje powini mieć do Wójta Może już zadłygo pełni tą funkcję?

    Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages