Czwartek, 12 grudnia 2019. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

Czy oddział dziecięcy w Ostródzie zostanie zamknięty? Szpital przyznaje: jest problem

2019-10-07 12:20:35 (ost. akt: 2019-10-07 12:29:27)
Co roku na oddziale diagnozowanych jest i leczonych około 800 dzieci.

Co roku na oddziale diagnozowanych jest i leczonych około 800 dzieci.

Autor zdjęcia: Archiwum szpitala

Taki sygnał otrzymaliśmy od zaniepokojonych rodziców. — Coraz więcej mówi się o tym, że w szpitalu w Ostródzie zostanie zamknięty oddział dziecięcy — mówi nasza czytelniczka. — Jeśli te informacje się potwierdzą, to będzie bardzo zła wiadomość dla nas wszystkich. Gdzie będziemy jeździć z naszymi chorymi dziećmi?

Informacje o zawieszeniu działalności, a nawet zamknięciu oddziału pojawiły się po tym, gdy okazało się, że obecna ordynator oddziału odchodzi ze szpitala z końcem października. Problem będzie wraz z jej odejściem, bo na rynku pracy brakuje lekarzy specjalistów, także pediatrów.

Zapytaliśmy w szpitalu, jak w tej sytuacji zamierzają rozwiązać problem i zapewnić oddziałowi pediatrycznemu ciągłość pracy i co za tym idzie – ułatwić chorym dzieciom i ich rodzicom dostęp do lekarza na miejscu w Ostródzie. Szpital przyznaje: jest problem.

— Mamy przejściowe trudności z lekarskim personelem medycznym — mówi Wojciech Paliński z ostródzkiego szpitala. — Skupiamy teraz całą energię na tym, by zatrudnić lekarza lub ordynatora, który będzie pracował na naszym oddziale. Musimy to zrobić do końca października. Oferujemy bardzo dobre warunki pracy i już rozmawiamy z zainteresowanymi lekarzami.

Brak specjalistów, to problem w całym kraju - mamy najmniej lekarzy na 1000 mieszkańców w całej Unii Europejskiej. Jednak obecna sytuacja dotyka przede wszystkim rodziców małych dzieci z Ostródy i okolicznych gmin.

Oddział pediatryczny naszego szpitala hospitalizuje dzieci od urodzenia do 18 roku życia, zgodnie ze standardami pediatrii w tzw. pierwszym stopniu referencyjności.
Oferuje  kompleksową opiekę nad dziećmi, współpracuje z lekarzami wszystkich specjalizacji, zatrudnionymi w szpitalu. Co roku diagnozowanych jest tu i leczonych około 800 dzieci. bcl
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (20) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zapytajcie Sycza, #2801512 | 83.6.*.* 8 paź 2019 17:08

  który od lat siedzi jak nie w Sejmie to jako V-ce Marszałek województwa i dba tylko o Szkołę Ukraińską w Górowie Iławeckim. Zresztą zawsze się chełpił, że jest Ukraińcem i był chowany w nienawiści do Polaków.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. PISek #2801261 | 5.172.*.* 8 paź 2019 10:36

  a PIS senatorka notabene lekarz to z Ostródy jest

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Niech jadą! #2801245 | 193.243.*.* 8 paź 2019 10:12

  W poliklinice w Olsztynie nowa pani ordynator ginekologii onkologicznej, skłóciła ze sobą personel medyczny, w wyniku czego wszyscy lekarze solidarnie złożyli wypowiedzenia. Zresztą od kilku miesięcy oddział świeci pustkami, na kilkanaście łóżek jest po 3-4 pacjentki, a kiedyś trzeba było czekać na łóżko, za czasów poprzedniego ordynatora. Niedawno zaś pani dyrektor chwaliła się nowym urządzeniem diagnostycznym przydatnym m. in. w onkologii ginekologicznej. I kto z tego będzie korzystał, jeśli onkologia ginekologiczna zmierza ku likwidacji? Może GO zajmie się i tym tematem?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. zbych #2801103 | 89.228.*.* 8 paź 2019 06:34

  Co z oddziałem chirurgii w Kętrzynie też od dłuższego czasu zamknięty.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Prezes W. #2801008 | 83.9.*.* 7 paź 2019 21:18

  Czy Włodek wraz z panią B.O. planuje pikietę pod starostwem? W ostatnim tygodniu kampanii można sobie nabić punktów.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (20)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages