Starszy sierżant Kwiatkowski najwięcej razy wycisnął sztangę [zdjęcia]

2019-10-06 11:00:00(ost. akt: 2019-10-06 11:16:24)
Policyjni siłacze po raz drugi walczyli o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Dziesięciu ostródzkich policjantów stanęło, a raczej położyło się, do rywalizacji w wyciskaniu sztangi leżąc. Najlepszy z policyjnych siłaczy aż 141 razy wycisnął ciężar odpowiadający połowie masy jego ciała. Zawody wygrał starszy sierżant Piotr Kwiatkowski.
Policyjni siłacze rywalizowali w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Okazją do tego były 2. Zawody Siłowe o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie w Wytrzymałościowym Wyciskaniu Sztangi Leżąc.

Zawodnicy musieli wykonać jak najwięcej powtórzeń w wyciskaniu połowy masy swojego ciała. Do zaliczenia jednego powtórzenia niezbędne było dotknięcie ciężarem klatki piersiowej, a następnie wyciśnięcie go do całkowitego wyprostu ramion. Do zmagań policjanci podchodzili w dwóch seriach.

W dwóch podejściach najwięcej powtórzeń wykonał st. sierż. Piotr Kwiatkowski, który podniósł ciężar łącznie 141 razy. Współzawodnictwo było wyrównane, ponieważ drugi w klasyfikacji sierżant Piotr Surowiec wykonał o jedno powtórzenie mniej od zwycięzcy. Trzecie miejsce zajął starszy aspirant Marek Olszewski, który sztangę wycisnął 137 razy.

Organizatorami zmagań była KPP w Ostródzie oraz Policyjny Klub Sportowy „Mazury”. Sędzią głównym zawodów był zawodowy instruktor sportów siłowych i fitness Piotr Joniec.