Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Społeczna lodówka stanęła w Ostródzie. Można dzielić się jedzeniem, ubraniami i książkami

2019-10-05 11:06:46 (ost. akt: 2019-10-05 11:35:26)

Autor zdjęcia: Gazeta Ostródzka/ŁL

Główną ideą jest dzielenie się żywnościa z tymi, którzy jej najbardziej potrzebują. Jest w tym jednak o wiele głebszy sens: żyjmy bardziej świadomie i nie wyrzucjamy tego, co innym może pomóc.

W Polsce rocznie marnuje się ok. 9 mln ton żywności – to oznacza, że statystycznie każdy z nas wyrzuca do kosza 235 kg jedzenia.
Nie zawsze udaje nam się również dokonać właściwego wyboru podczas zakupu odzieży. Kupujemy książki, ale nasza domowa biblioteczka ma ograniczoną pojemność, i nie mamy już ich gdzie trzymać.

W Ostródzie powstało miejsce, w którym można się tym dobrem podzilić z innymi. Ostródzka społeczna lodówka została otwarta w sobotę 5 października przy parafii ewangelickiej na ul. Olsztyńskiej 1.

- Takie społeczne lodówki działają już z powodzeniem w wielu miejscach w Polsce, na przykład w Giżycku i wiele osób z nich korzysta - mówi ks. Wojciech Płoszek z parafii ewangelickiej, pomysłodawca utworzenia społecznej lodówki w Ostródzie.
Ks. Wojciech Płoszek podziękował też wszystkim, którzy pomysł pomogli zrealizować. Projekt lodówki społecznej wsparły m.in. władze Ostródy.

Teraz tylko od nas będzie zależało, czy wyrzucimy nadmiar jedzenia, ubrań i innych dóbr, czy oddamy z pożytkiem dla osób, którym będą potrzebne.
Zachęcamy do korzystania z lodówki. Zarówno osoby, które przynoszą produkty, jak też i te, które z niej produkty mogą zabrać.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. universum #2800463 | 37.47.*.* 6 paź 2019 19:48

    burmistrz na otwarcie wiaty miał czas na rozwiazaniu komunikacji juz nie wstyd

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages