Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Słodki pensjonariusz ośrodka w Napromku

2019-10-03 09:00:00 (ost. akt: 2019-10-03 09:24:09)

Autor zdjęcia: Tomasz Kowalewski/Lasy Państwowe

Do Ośrodka rehabilitacji dzikich zwierzat w Napromku prowadzonego przez Lasy Państwowe trafiła młoda wydra.

Wydra ze zdjęcia została przywieziona przez ludzi. Znaleziono ją w środku lasu, piszczała, w pobliżu nie było jej rodziców.
W Ośrodku rehabilitacji zwierząt w Napromku prowadzonym przez Lasy Państwowe będzie tylko do czasu aż podrośnie. Potem wróci do swojego naturalnego środowiska.

Co wiemy o wydrach?
W ubiegłym stuleciu wydra zamieszkiwała licznie cała Europę i w Polsce była zwierzęciem pospolitym. Długotrwałe prześladowania przez człowieka oraz degradacja i skażenie środowisk wodnych przez pestycydy i metale ciężkie, głównie rtęć, spowodowały, że w latach 80. ubiegłego wieku wydra została uznana za gatunek zagrożony wyginięciem w większej części Europy.

Obecnie wydra jest otoczona ochroną prawną w całej Europie, również i w Polsce (niestety tylko w formie ochrony częściowej), a na mocy Dyrektywy Siedliskowej chronione są także środowiska jej bytowania. W wielu europejskich krajach podejmowane są działania zmierzające do aktywnej ochrony tego zwierzęcia i środowisk jego bytowania. W Polsce, gdzie wydry występują z wyższą częstością niż na zachodzie Europy, obserwujemy zasiedlanie przez wydry nowych obszarów kraju.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages