Gmina Ostróda siłaczami stoi, wygrała letnie igrzyska samorządowe [zdjęcia]

2019-09-29 12:25:48(ost. akt: 2019-09-29 13:02:28)
W przeciąganiu liny nie było mocnych na gminę Ostróda

Autor zdjęcia: Archiwum

Byli najlepsi przed rokiem, a w sobotę w Kurzętniku obronili tytuł sprzed roku. Reprezentanci gminy Ostróda wygrali letnie igrzyska samorządowe. Spory udział w końcowym sukcesie mieli gminni siłacze, którzy zdobyli ważne punkty do ostatecznej klasyfikacji.
Drugi rok z kolei nie było mocnych na reprezentantów gminy Ostróda, którzy w Kurzętniku wystartowali w Letnich Igrzyskach Samorządowych o Puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Rozegranych zostało kilkanaście konkurencji w różnych dyscyplinach sportowych i rekreacyjnych. Sporą mocą wykazali się gminni siłacze dominując konkurencje siłowe. W unoszeniu nad głową odważnika kategorię do 75 kg wygrał Sebastian Klimecki. Jednak w kategorii open "system rozwalił" Artur Wiśniewski, który aż 150 razy uniósł nad głową 17,5-kilogramowy odważnik.

- W Kurzętniku ustanowiłem swój nowy rekord - przyznał siłacz z Wirwajd.

Drugiego w kategorii rywala Wiśniewski pobił o 29 powtórzeń. Gminni mocarze przydali się też w rywalizacji gmin w przeciąganiu liny. W finale ekipa z gminy Ostróda w 5 sekund pokonała swoich finałowych konkurentów. W ostatecznej klasyfikacji reprezentacja gminy Ostróda zajęła 1. miejsce wyprzedzając o kilka punktów drugą na podium gminę Lubawa. Podczas wręczania nagród wójt ostródzkiej gminy Bogusław Fijas puchar za zwycięstwo przekazał dla przedstawicieli gminy Lubawa.

- Zrobiliśmy w hołdzie dla zmarłego niedawno Benedykta Czarneckiego, który przez dziesiątki lat dbał o struktury LZS-owskie w gminie Lubawa i zawsze uczestniczył w igrzyskach samorządowych - powiedział wójt Fijas.