Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Ostródzcy karatecy mają swoją salę treningową

2019-09-23 09:55:17 (ost. akt: 2019-09-23 10:16:15)

Autor zdjęcia: Archiwum OKKK

Zawodnicy Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate w swoim dorobku mają medale mistrzostw Polski oraz największych turniejów międzynarodowych na świecie. Przez lata tułali się po różnych salach treningowych. Po ponad 20 latach działalności wreszcie mają swoją salę treningową.

Artur Małż ponad dwie dekady temu sprowadził się ze Szczytna do Ostródy. Był wychowankiem klubu karate kyokushin, który działał w Szczytnie. Na początku w Ostródzie utworzył filię szczycieńskiego klubu, ale ta z czasem przetransformowała się w Ostródzki Klub Kyokushin Karate. Przez ten czas trener Małż i jego podopieczni tułali się po różnych obiektach sportowych by móc uprawiać swoją dyscyplinę sportu. Nie było lekko. Zdarzało się, że Natalia Stachowicz, najbardziej utytułowana zawodniczka OKKK do mistrzostw świata przygotowywała się na korytarzu jednej z ostródzkich hal.

Od września wszystko się zmieniło. Nareszcie ostródzcy karatecy mają swój obiekt, który został oficjalnie przekazany dla OKKK. Teraz amatorzy karate kyokushin swoje dojo (sala treningowa) mają w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Kościuszki.

- Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili, władzom miejskim, radnym Ostródy, naszym partnerom i sponsorom - powiedział Artur Małż, założyciel i trener OKKK. - Jesteśmy bardzo zadowoleni, że po latach tułaczki, kiedy zdobywaliśmy medale dla Ostródy, doczekaliśmy się na swoje dojo.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages