Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

W Ostródzie działa już druga wypożyczalnia rowerów

2019-09-19 11:00:29 (ost. akt: 2019-09-19 11:04:02)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Ostródzie została uruchomiona kolejna bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego. Organizatorem wypożyczalni jest Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

W wypożyczalni do dyspozycji jest sześć rowerów trójkołowych. Pojazdy mają specjalną, wytrzymałą konstrukcję, dzięki której mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej.

Rowery są bardzo stabilne, ponieważ posiadają odpowiednią masę i dwa tylne koła. Dodatkowymi udogodnieniami są pojemny koszyk na zakupy lub niewielki bagaż oraz obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie.

Działanie placówki opiera się na zasadzie wypożyczenia roweru na określony czas. Wypożyczalnia w Ostródzie jest czynna w godzinach 11-19 przez cały tydzień.

Warto dodać, że pierwsza wypożyczalnia funkcjonuje w Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża przy ul. Jana III Sobieskiego 9/205. W tym punkcie można wypożyczać chodziki, wózki i kule.

Wypożyczalnie Ostróda
Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, ul. Słowackiego 40, tel: 89 646 08 13
Odział Rejonowy PCK, ul. Jana III Sobieskiego 9/205, tel: (89) 646-38-10

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Rowery zamiast autobusów. #2793321 | 185.139.*.* 19 wrz 2019 12:54

    Wypożyczalnia powinna znajdować się w okolicy ulicy Kętrzyńskiego/Czarnieckiego. Powinna być otwarta od 7.00 rano, ponieważ w tym miejscu jest końcowy przystanek komunikacji miejskiej. Można będzie przesiąść się na rower i dalej dojechać do Kajkowa. No i pan burmistrz koniecznie powinien przemówić do mieszkańców, że sport to zdrowie a więc rower lepszy od autobusu no i że całe to zamieszanie z komunikacją miejską wyjdzie mieszkańcom na zdrowie. Pączki i ciepła herbatka w pakiecie z rowerem.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages