środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Mistrzynie są z Miłakowa, a mistrzowie z Brzydowa

2019-09-16 13:27:12 (ost. akt: 2019-09-16 13:42:48)

Autor zdjęcia: kpt Grzegorz Różański

Za nami 11. powiatowe zawody sportowo – pożarnicze jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu ostródzkiego.

W sobotę, 14 września ostródzki stadion lekkoatletyczny był areną sportowej rywalizacji jednostek OSP z powiatu ostródzkiego.

Do zawodów, które odbywają się co dwa lata, przystąpiło sześć drużyn żeńskich i jedenaście męskich. Byli to zwycięzcy zawodów na poziomie gminnym w roku 2018 i 2019. Zawody rozpoczęły się od złożenia meldunku przez dh Bogdana Grzymowicza, prezesowi Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP dh Ryszardowi Harasimowi.

Rywalizacja sportowa była zacięta, ale w duchu fair play. Pierwszą konkurencją była sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami. Zawodnicy musieli pokonać między innymi slalom pomiędzy tyczkami, przebiec po równoważni, czy podłączyć wąż gaśniczy do rozdzielacza i prądownicy gaśniczej.

Drugą konkurencją było ćwiczenie bojowe. Zawodnicy w tym przypadku na czas sprawiali wężową linię ssawną oraz dwie gaśnicze. Przy pomocy strumienia wody musieli strącić z podestów przeszkody.

Zgodnie z regulaminem suma punktów przyznanych po dwóch konkurencjach dawała wynik w klasyfikacji generalnej. Przy czym za wykonanie konkurencji w jak najkrótszym czasie, drużyna proporcjonalnie otrzymywała najmniejszą liczbę punktów.

Mistrzyniami Powiatu w kategorii drużyn kobiecych zostały druhny z OSP Miłakowo, srebrny medal przypadł druhnom z OSP Smykówko – gm. Ostróda, na trzecim stopniu podium stanęła kobieca drużyna z OSP Florczaki – gm. Łukta.

Mistrzami powiatu w kategorii drużyn męskich, w zawodach sportowo – pożarniczych OSP została drużyna OSP Brzydowo – gm. Ostróda, drugie miejsce zajęli druhowie z OSP Jurki – gm. Morąg, a brązowymi medalistami zostali strażacy ochotnicy z Miłomłyna. Puchary, medale, dyplomy oraz nagrody wręczyli drużynom komendanci PSP, samorządowcy oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.

Na zawody przybyli starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski, bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie, bryg. Piotr Wlazłowski, iławski Komendant Powiatowy PSP oraz samorządowcy z województwa i powiatu ostródzkiego. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy PSP w Iławie spośród funkcjonariuszy KP PSP Iława pod przewodnictwem st. kpt. Piotra Szyslera.
Opr. kpt. Grzegorz Różański
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages