środa, 20 listopada 2019. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

Piesi i rowerzyści w Ostródzie na monitorach policyjnego "ambulansu"

2019-09-16 12:21:57 (ost. akt: 2019-09-16 12:36:54)

Autor zdjęcia: Policja

Policjanci ruchu drogowego, ponownie skorzystali z "ambulansu monitoringu wizyjnego". Tym razem podczas ogólnopolskich działań pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”

Funkcjonariusze Sztabu Policji KWP w Olsztynie przyjechali do Ostródy specjalistycznym samochodem ciężarowym z profesjonalną zabudową w postaci tzw. „ambulansu monitoringu wizyjnego”.

Pojazd wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań, w postaci m.in. wysokiej jakości kamer rejestrujących obraz w dużej rozdzielczości, wyposażonych w możliwość znacznego zbliżenia optycznego, z możliwością pracy na pojeździe oraz w odległości nawet kilkuset metrów od niego, z zachowaniem pełnego zdalnego sterowania.

Sprzęt może znaleźć zastosowanie chociażby w przypadku zabezpieczenia imprez masowych, czy też rejestrowania zdarzeń z zakresu ruchu drogowego.
Tym razem Ambulans Monitoringu Wizyjnego wykorzystany został podczas policyjnej akcji pn. „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego”.

Nadzorem objęte zostały odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe. Chociaż nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie przestrzegania przepisów mających ścisły związek z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Działania ukierunkowane były na bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i motocyklistów. Najbardziej zagrożona wypadkami grupa wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego to piesi. Niestety, znaczna część zdarzeń, w których dochodzi do potrącenia pieszego, ma miejsce na przejściach dla pieszych.

Podczas akcji z wykorzystaniem policyjnego ambulansu ujawniono 13 wykroczeń związanych z niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. Jedna z interwencji dotyczyła kierowcy motoroweru, który poruszał się jednośladem mimo braku uprawnień.

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pijany policjant!!!!!!!! #2794251 | 79.185.*.* 21 wrz 2019 17:51

  Policjant uciekł przez okno z komisariatu w Gliwicach. Był pijany, gdy został znaleziony. Miał 2,4 promila alkoholu.Gdy policjant został złapany, okazało się, że jest pijany. - Policjant, który uciekł z komisariatu, nie miał przy sobie broni. Zostawił ją schowaną w szafie w komisariacie - informuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka.Policjant uciekł przez okno komisariatu w Gliwicach. Do niecodziennej sytuacji doszło na komisariacie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach w czasie niezapowiedzianej kontroli. Na widok kontrolerów dyżurny policjant wyskoczył z budynku przez okno. Odnaleziono go po półtorej godziny. Miał około 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant uciekł z komisariatu przez okno Do niecodziennej sytuacji doszło przed północą w piątek, 2 sierpnia na komisariacie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. Policjant na widok kontroli... wyskoczył przez okno. Policjant, który uciekł z komisariatu, nie miał przy sobie broni. Zostawił ją schowaną w szafie w komisariacie - informuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka. Wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a on sam został zawieszony. Prowadzone jest również śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności ucieczki policjanta. Materiały dotyczące zdarzenia trafiły do prokuratury. Pijany dyżurny służbę w policji pełnił od 29 lat. To pierwsza tego typu sytuacja z jego udziałem. https://dziennikzachodni.pl/ policjant-uciekl-przez-okno-z-komisariat u-w-gliwicach-byl-pijany-gdy-zostal-znal eziony-mial-24-promila-alkoholu/ar/c1-14 344841

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Policjant prowadził plantację marihuany #2792812 | 79.185.*.* 18 wrz 2019 14:16

  Funkcjonariusz policji z Jastrzębia-Zdroju został zatrzymany pod zarzutem posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. W miejscu zamieszkania prowadził plantację marihuany. Znaleziono tam ponad 100 sadzonek konopi indyjskich i półtora kilograma suszu. 14 września funkcjonariusze komendy policji uzyskali informację, że inny funkcjonariusz tej jednostki może w swoim miejscu zamieszkania uprawiać konopie indyjskie. Na miejscu rzeczywiście ujawniono plantację i półtora kilograma marihuany, a także kilkaset sztuk amunicji do broni palnej, na którą nie posiadał pozwolenia - relacjonuje Karina Spruś z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach. Zatrzymany funkcjonariusz usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających oraz nielegalnego posiadania amunicji. Okazało się, że współpracował z nim również jego brat, który także kiedyś pracował w policji. Drugi mężczyzna usłyszał zarzut posiadania niewielkiej ilości marihuany oraz sprzedaż dużej ilości środków odurzających. Śledczy ustalili, że mężczyzna prowadził nielegalną plantację od 2017 roku. Funkcjonariusz przyznał się do winy. Szef policji w Jastrzębiu-Zdroju zawiesił zatrzymanego policjanta w czynnościach służbowych oraz wszczął wobec niego postępowanie dyscyplinarne i postępowanie administracyjne zmierzające do zwolnienia go ze służby. Funkcjonariusz służył w policji od 16 lat. Pracował w wydziale prewencji.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages