Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Chory chłopiec błąkał się po mieście bez butów. Pomogła policjantka

2019-09-10 15:53:42 (ost. akt: 2019-09-10 16:02:11)
St. sierż. Maja Pogoda z Komisariatu Policji w Morągu

St. sierż. Maja Pogoda z Komisariatu Policji w Morągu

Autor zdjęcia: Policja

St. sierż. Maja Pogoda z morąskiego komisariatu zajęła się chorym chłopcem, który wymknął się spod opieki brata.

„Pomagać i chronić” to dewiza jaką kierują się policjanci podczas codziennej służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na to może być st. sierż. Maja Pogoda z morąskiego komisariatu. Policjantka w czasie wolnym od służbowych obowiązków pomogła choremu chłopcu, który błąkał się po mieście.

W minioną sobotę (7.09.) około godz. 18:00 st. sierż. Maja Pogoda, policjantka Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Morągu w czasie wolnym od służby, jechała samochodem przez Morąg. W pewnym momencie na poboczu drogi zauważyła chłopca, który szedł bez butów i dziwnie się zachowywał. Zaniepokojona tą sytuacją wysiadła z auta i próbowała dowiedzieć się gdzie idzie i mieszka chłopczyk. Dziecko nic nie powiedziało i zaczęło uciekać w pole.

Jak relacjonuje Maja:
— Widać było, że chłopiec jest bardzo zagubiony. Spytałam się go, gdzie mieszka i gdzie idzie, ale on nic nie powiedział i zaczął uciekać. Widziałam, że dziecko jest chore, dlatego nie mogłam tak go zostawić, szczególnie, że zaczął uciekać w zarośnięte pole. Goniłam go około 2 kilometrów.

Następnie dziecko wbiegło na jakąś posesję. Z domu wybiegł zaniepokojony nastolatek, który okazał się bratem chłopca. Starszy brat przyznał, że miał pod opieką młodszego brata, ale wyszedł na chwilę do łazienki i w tym czasie dziecko musiało wymknąć się z mieszkania. Jak dodał, chłopiec ma 11 lat, jest chory i nie mówi. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja st. sierż. Mai Pogody, nie wiadomo, co by się stało z dzieckiem.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages