środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Trybuny na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja są tymczasowo zamknięte

2019-09-10 11:47:46 (ost. akt: 2019-09-10 12:19:06)
Trybuny odkryte przy  3 Maja rzadko są użytkowane przez widzów, ale już nadają się do remontu

Trybuny odkryte przy 3 Maja rzadko są użytkowane przez widzów, ale już nadają się do remontu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Przez kilka najbliższych tygodni trybuny odkryte na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie są wyłączone z użytkowania. Tak zdecydował administrator obiektu - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - po kontroli przeprowadzonej przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Ostródzie.

Powiatowy Inspektor Nadzory Budowlanego w Ostródzie po przeprowadzonej kontroli na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja wydał postanowienie, w którym zobowiązuje właściciela obiektu do wykonania ekspertyzy stanu technicznego trybun odkrytych. W związku z tym administrator stadionu – OCSiR – na kilka tygodni wyłączył z użytkowania trybuny odkryte nr 3, 4 i 5.

- Mamy 60 dni na przeprowadzenie ekspertyzy technicznej. Dlatego przez najbliższych kilka tygodni będzie ona wyłączona z użytkowania - powiedział Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR.

W uzasadnieniu postanowienia można m.in. przeczytać, że stan techniczny trybun otwartych oraz przynależnych do nich pomieszczeń technicznych i socjalnych nie nadaje się do dalszego bezpiecznego użytkowania. Pomieszczenia magazynowe, sanitarne i techniczne pod trybunami odkrytymi wykazują znaczne zawilgocenie i zagrzybienie, co powoduje, że tynk na ścianach jest odspojony, a na posadzkach widoczne są ślady gromadzącej się wody. Ponadto podczas oględzin stwierdzono nieodpowiednie odprowadzenie wody opadowej z trybun odkrytych.

Kilkutygodniowe zamknięcie trybun odkrytych to na szczęście niewielki kłopot dla ostródzkich kibiców piłkarski, ponieważ ci mecze Sokoła oglądają z trybuny zadaszonej. Trudności przysporzy to jedynie fanom zespołów przyjezdnych, którzy będą chcieli dopingować piłkarzy swoich drużyn na stadionie przy ul. 3 Maja.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages