Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Patelnie i szpadle za rzuty beretem czyli dożynki gminne w Reszkach [zdjęcia]

2019-09-08 13:40:56 (ost. akt: 2019-09-08 14:16:52)
Koło gospodyń wiejskich z Durąga zdaniem jury przygotowało w tym roku najładniejsze stoisko

Koło gospodyń wiejskich z Durąga zdaniem jury przygotowało w tym roku najładniejsze stoisko

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Mieszkańcy Reszek doskonale przygotowali się do dożynek gminy Ostróda 2019. Wieś rewelacyjnie przystrojona na przywitanie dożynkowych gości. Była doroczna rywalizacja sołtysów w rzucie beretem, wybrano najładniejsze wieńce i stoiska.

Doroczne święto plonów w gminie Ostróda w tym roku odbyło się w Reszkach. Mnogość stoisk, na których prezentowały się gminne sołectwa, darmowy catering, a przede wszystkim podsumowanie całorocznego trudu lokalnych rolników przyciągnęły do Reszek wielu gości. Tradycyjnie podczas podczas święta plonów wybrano najładniejszy wieniec dożynkowy. Pod nieobecność sołectwa Lubajny w tym roku jury nagrodę główną przyznało wieńcowi przygotowanemu przez sołectwo Brzydowo.Podczas dożynek gminnych w Reszkach jury uznało, że najładniejszy wieniec dożynkowy przygotowało sołectwo Brzydowo. Wykonawcom gratulujemy

Ocenione też zostały stoiska zaprezentowane przez poszczególne sołectwa. Dożynkowemu jury do gustu najbardziej przypadło to wystawione przez Durąg, przed Pietrzwałdem i Napromem. Po raz 18. rozegrano też mistrzostwa gminy Ostróda w rzucie beretem sołtysów. Wśród sołtysek najlepsza była Agnieszka Augustyna z Lipowa przed Elżbietą Tomczyk z Tyrowa i Grażyną Ostas z Turznicy. Najlepsze sołtyski za swoje rzuty nagrodzone zostały patelniami. Panowie za swoje rzuty otrzymali szpadle, a rywalizację sołtysów wygrał Tomasz Chodakowski z Bałcyn, drugi był Jacek Konkiel Naprom, a trzeci Jacek Grabowski z Samborowa.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages