Poniedziałek, 30 listopada 2020. Imieniny Andrzeja, Maury, Ondraszka

W piątek, sobotę i niedzielę nie zaparkujemy pod starostwem w Ostródzie

2019-09-06 09:42:23 (ost. akt: 2019-09-06 09:51:10)
Parking pod starostwem tymczasowo został zamknięty

Parking pod starostwem tymczasowo został zamknięty

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W niedzielę (8 września) na parkingu przed starostwem powiatowym w Ostródzie odbędą się 20. Dożynki Powiatu Ostródzkiego. Z tego powodu na najbliższe dni parking pod starostwem został zamknięty, dlatego w piątek, sobotę i niedzielę parkowanie będzie tam niemożliwe.

W niedzielę (8 września) rolnicy z całego regionu wraz z władzami samorządowymi będą uroczyście świętowali zakończenie prac polowych. Na doroczne święto plonów zapraszają: Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki oraz Jan Heichel, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej.

Święto dziękczynienia za plony rozpocznie uroczysta msza o godz 13.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie, podczas której poświęcone zostaną wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie barwny korowód na czele z gospodarzami i starostami dożynek przejdzie ulicami Ostródy na plac przed budynek Starostwa Powiatowego.

Jak co roku, wyłoniony zostanie najpiękniejszy wieniec dożynkowy, spośród wszystkich przygotowanych przez poszczególne gminy. W trakcie uroczystości będzie można degustować produkty i potrawy kulinarne przyrządzone przez reprezentacje gmin na specjalnie przez nich przygotowanych stoiskach.

W związku z niedzielnym świętem plonów zamknięty został parking przy ul. Jana III Sobieskiego. Wszystkich, którzy muszą załatwić swoje sprawy w administracyjnym centrum Ostródy prosimy o parkowanie swoich pojazdów w innych miejscach.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages