Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

W "Ogniku" będą uczyć się zasad bezpieczeństwa

2019-09-05 20:30:17 (ost. akt: 2019-09-05 20:57:09)

Autor zdjęcia: kpt. Grzegorz Różański

Dzieci szkolne w powiecie ostródzkim już mogą, w zabawowy i przystępny do ich wieku sposób zdobywać wiedzę z zakresu bezpieczeństwa pożarowego, pierwszej pomocy medycznej i innych zagrożeń oraz prawidłowego zgłaszania zauważonych zdarzeń.

Taką możliwość daje kompleks sal edukacyjnych „Ognik” w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

Sala edukacyjna została sfinansowana ze środków Komendanta Głównego PSP, Nadleśnictw Miłomłyn i Dobrocin, środków budżetowych KP PSP Ostróda oraz darowizn rzeczowych ostródzkich firm.

5 września, dokonano uroczystego otwarcia sali, którą wymyślili i wykonali ostródzcy strażacy. Symbolicznego przecięcia wstęgi i inauguracji dokonali Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Wierzchowski, doradca wojewody warmińsko-mazurskiego Marcin Domian, Andrzej Wiczkowski starosta ostródzki, bryg. Tomasz Ostrowski Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie oraz Wiktoria Napiórkowska uczennica II klasy Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Salezjańskich w Ostródzie.

Na uroczystość przybyli też samorządowcy powiatu ostródzkiego, kierownicy służb współpracujących z PSP, leśnicy oraz dyrektorzy ostródzkich szkół podstawowych i II klasa z salezjańskiej szkoły podstawowej. Po uroczystym otwarciu zaproszeni goście zapoznali się z systemem sal, sposobie ich funkcjonowania i prowadzenia zajęć dydaktycznych dla dzieci. Następnie nadszedł czas na pierwsze debiutanckie zajęcia w ostródzkim „Ogniku”, które poprowadził kpt. Rafał Napiórkowski – zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Ostródzie.

- W powiecie są 52 szkoły, jesli dodamy do tego przedszkola, z których dzieci chętnie odwiedzają komendę, to jest to spora liczba osób, które możgą z sali edukacyjnej korzystać, bo odpowiednie przygotowanie tych zajęć, które prowadzimy na trenie strażnicy, jest bardzo potrzebne - powiedział bryg. Tomasz Ostrowski, Komendant Powiatowy PSP w Ostródzie.

Sala edukacyjna „Ognik” w KP PSP Ostróda jest jedyną tego typu w powiecie - w całym województwie są cztery. Jest dedykowana nie tylko dla najmłodszych uczniów. Przy odpowiedniej konfiguracji mogą korzystać z niej starsze klasy szkół, a nawet seniorzy. Główny cel tego przedsięwzięcia to propagowanie zasad bezpieczeństwa w życiu codziennym. Serdecznie zapraszamy do korzystania w zorganizowanych grupach z sali.
Opr. kpt. Grzegorz RóżańskiPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages