Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

SuperAgro WiM. Wzgórza Dylewskie z wysokości końskiego grzbietu

2019-09-04 12:00:00 (ost. akt: 2019-09-04 12:06:05)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

NASZA AKCJA/// Mamy kolejne zgłoszenie do naszego konkursu "SuperAgro WiM" — stajnia Koń na biegunach w Glaznotach. Szukamy fajnych miejsc do wypoczynku na wsi, także takich gdzie można dobrze zjeść i obejrzeć ciekawe miejsca.

Stajnia Koń na biegunach w Glaznotach w gminie Ostróda zaprasza na zwiedzanie Wzgórz Dylewskich z wysokości. Konkretnie z wysokości końskiego grzbietu. To pomysł na fajne wakacje, a po wakacjach na weekendową szkółkę jeździecką. W stajni czekają m.in.: Milky Way, Mała Niespodzianka, Grey, Słomka, Nitka, Melmon, Gloria. Jak wygląda dzień na obozie jeździeckim?

— Pobudka o 8 rano, dzieci idą do kur po jajka i po mleko do krowy u sąsiadki, potem szybkie śniadanie. I najpierw śniadanie jedzą dzieci, a potem same karmią zwierzęta — opowiada Monika Żurawska-Wiącek ze stajni Koń na biegunach. — W gospodarstwie są kozy miniaturowe, owce, białe króliki wyciągnięte z kapelusza i... papugi. O psach i kotach nie wspominając, bo to członkowie rodziny.

Potem wszyscy sprowadzają konie z pastwiska i ruszają w teren. W czasie wycieczek snują się opowieści o historii Wzgórz Dylewskich, o roślinach leczniczych i całej naturalnej magii. Dla urozmaicenia, gdy "siedzenie" za bardzo doskwiera, są też wycieczki bryczką i inne zajęcia: podglądanie ptaków przez lornetkę, survival, czyli wycieczka do lasu i krzesanie ognia bez zapałek, rowerowe wycieczki do malowniczych miejsc.

— Tu jest jak na wakacjach u babci — dodaje Monika. — Można zerwać gruszkę, zjeść mirabelkę, pogłaskać konia. Po prostu wakacyjnych luz, z dużą porcją ruchu.
Po wakacjach stajnia Koń na biegunach zaprasza w weekendy do szkółki jeździeckiej.Nasza akcja ma wypromować gospodarstwa agroturystyczne i lokale gastronomiczne z prawdziwie wiejską duszą. Chcemy też pokazać wiejskie społeczności i ich liderów. Ma trzy kategorie:
- Sołectwo Roku 2019
- Gospodarstwo Agroturystyczne 2019
- Lokal z Wiejską Duszą 2019

Prosimy o zgłaszanie kandydatur. Mile widziane uzasadnienia i zdjęcia. Piszcie na adres: i.hrywna@gazetaolsztynska.pl.

Zdobywcy pierwszego miejsca w rankingach powiatowych otrzymają od nas stronę w naszych tygodnikach, zdobywcy 2 i 3 miejsca po pół strony. Teksty ze zdjęciami zamieścimy także w internecie. I przypomnimy je wiosną 2020 roku, przed długim, majowym weekendem.

Na to samo w "Gazecie Olsztyńskiej" oraz na gazetaolsztynska.pl mogą liczyć laureaci w rankingu regionalnym. Ponadto dla zdobywców pierwszych miejsc w rankingu regionalnym wiosną 2020 roku nakręcimy filmy promocyjne, które zamieścimy na naszych stronach www.


SuperAgro WiM: Gospodarstwo Agroturystyczne Roku


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages