Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Blisko ćwierć tony poszło w górę na zawodach w Kajkowie [zdjęcia]

2019-09-02 13:26:38 (ost. akt: 2019-09-02 13:42:47)
W rywalizacji siłaczy nad jeziorem Sajmino wystartowało ponad 50 zawodników

W rywalizacji siłaczy nad jeziorem Sajmino wystartowało ponad 50 zawodników

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sztangę ważącą 240 kilogramów wycisnął najlepszy zawodnik 1. otwartych mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar wójta gminy Ostróda. Inauguracyjna rywalizacja siłaczy nad jeziorem Sajmino cieszyła się rekordową frekwencją. Wystartowało 53 mocarzy.

Najmłodszy zawodnik skończył 12 lat, a najstarszy miał na liczniku 72 wiosny. Wszyscy na specjalnej ławeczce walczyli o 1. miejsce podczas otwartych mistrzostw w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar wójta gminy Ostróda. Najlepsi podczas zmagań nad jeziorem Sajmino w Kajkowie wycisnęli ciężar o wadze 240 kilogramów. Na podeście stanęli czołowi polscy specjaliści od wyciskania sztangi. W tym gronie znaleźli się też amatorzy. W najniższej kategorii wiekowej wystartował i pokazał, że jest to dyscyplina dla każdego, wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas.

- Jeszcze kilka tygodni temu ciężary, z którymi się zmierzyłem na mistrzostwach były daleko poza moimi możliwościami – powiedział wójt gminy Ostróda. - Cieszę się, że pierwsze zawody miały tak liczną frekwencję. Przy okazji zachęcam do uprawiania sportu. Następnym razem postaramy się zorganizować na terenie jeszcze lepszy event dla siłaczy.

Ze sztangą zmagali się panie i panowie. Wśród kobiet najlepsza okazała się Magdalena Gromowska (Olimp Starogard Gdański); zmagania do 75 kg wygrał Patryk Leśniewski z Iławy. Zwycięzcy innych kategorii: do 82 kg – Łukasz Żulczyk (Piast Łasin); do 90 kg – Krzysztof Mandziak (Bartoszyce); do 100 kg – Sebastian Kajafarski (Wake up Klub Węgorzewo); do 110 kg – Cezary Urbaniak (KPP Działdowo); do 120 kg – Rafał Śrutkowski (JW 2568 Węgorzewo); do +120 kg – Marek Makarewicz (Siła Bartoszyce).

W turnieju podnoszenia nad głowę 17,5 kilogramowego odważnika bezkonkurencyjny był Artur Wiśniewski z Wirwajd, który zdeklasował rywali. Treningowo podniósł odważnik 120 razy, kiedy drugi za nim zawodnik sztuki tej dokonał 98 razy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages