W klasie A rezerwy Sokoła śrubują rekordy strzeleckie i są liderem [zdjęcia]

2019-09-02 08:33:17(ost. akt: 2019-09-02 08:38:32)
Na boisku przy ul. Plebiscytowej kibice obejrzeli aż 16 goli

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Sokół II Ostróda rozkręca się w rozgrywkach grupy 2 klasy A. Ostródzianie w 3. kolejce spotkań ustrzelili drugą dwucyfrówkę i rozgromili Piasta Wilczęta. Pierwszy raz w tym sezonie przegrał LKS Tyrowo, przegrały też Iskra Smykówko i Jastrząb Ględy.
Pięknie w rozgrywkach klasy A bawi się beniaminek z Ostródy. Rezerwy Sokoła już drugi raz w tym sezonie odprawiły rywala z dwucyfrowym bagażem goli. Piast Wilczęta na boisku przy ul. Plebiscytowej nie nawiązał walki z ostródzianami. Już pierwsza akcja gospodarzy zakończyła się golem dla Sokoła II. Do przerwy było 7:0. Po przerwie goście mieli jeszcze mniejszą ochotę do gry i opadli z sił. Tylko ambitnemu bramkarzowi mogą zawdzięczać, że nie stracili jeszcze więcej goli. Ostatecznie Sokół II wygrał 15:1, a goście honorowego gola strzelili z rzutu karnego. Ostródzianie po 3 kolejkach są liderem z kompletem punktów i bilansem bramkowym 32:4.

Po dwóch wysokich zwycięstwach gorycz porażki przyszło przełknąć piłkarzom LKS Tyrowo. W trzecim meczu na własnym boisku tyrowianie podejmowali Pomowca Gronowo Elbląskie. Zespół spod Elbląga okazał się bardziej wymagającym rywalem od dwóch wcześniejszych. Pomowiec wygrał w Tyrowie 2:0. Trzeci raz w sezonie przegrał beniaminek ze Smykówka. Długo się na to nie zanosiło, ponieważ na wyjeździe Iskra do 72. min prowadziła 2:1 z Agatem Jegłownik. Jednak w końcówce gościom zabrakło sił, wykorzystali to piłkarze z Jegłownika i wygrali 7:2. Z rezerwami Zatoki Braniewo nie poradzili sobie piłkarze Jastrzębia Ględy. Zespół z gminy Łukta przegrał 1:4.