Zapowiadali medal mistrzostw Polski i wywalczyli brąz w Toruniu

2019-09-02 07:37:21(ost. akt: 2019-09-02 07:53:26)
Marcin Ociepski (z lewej) i Michał Kądziioła brązowi medaliści mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

Autor zdjęcia: KamPas Sport

Siatkarze plażowi Marcin Ociepski i Michał Kądzioła zrealizowali plan jaki wyznaczyli sobie na finałowy turniej mistrzostw Polski 2019. Przed wyjazdem do Torunia zapowiadali walkę o medal i wykonali zadanie. Para Hotelu Anders wywalczyła brąz.
Ostródzianin Ociepski i jego partner Kądzioła do półfinału na toruńskim rynku kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa. Między innymi byli nie do zatrzymania na kadrowych par jak Maciej Rudol (pochodzi z Iławy) i Jakub Szałankiewicz, których w 3. rundzie turnieju pokonali 2:1. W ćwierćfinale w dwóch setach odprawili parę Adam Andrys/Roman Andrys i w rewelacyjnym stylu zameldowali się w najlepszej czwórce mistrzostw Polski.

W półfinale "Ociep" i "Kądziu" mieli powtórkę z 3 rundy, drugi raz w Toruniu zmierzyli się z kadrowiczami Rudolem i Szałankiewiczem. Warto wspomnieć, że przed laty para Kądzioła/Szałankiewicz sięgała po mistrzostwo świata juniorów i młodzieżowców. Zatem obie pary wiedziały o sobie wiele i decydowała dyspozycja dnia. W pojedynku o finał Rudol z Szalnkiewiczem wyciągnęli wnioski z wcześniejszej porażki i wygrali 2:0 (14, 17).

Finał pocieszenia o brązowy medal to kolejne deja vu z toruńskich mistrzostw, ponieważ po drugiej stronie siatki stanęli zawodnicy, z którym para Hotelu Anders grała w ćwierćfinale A. Andrys/R. Andrys. I jak w ćwierćfinałowej konfrontacji Ociepski z Kądziołą wygrali 2:0 (15, 17) i zajęli 3. miejsce w Polsce.

Mistrzami Polski zostali Grzegorz Fijałek i Michał Bryl, którzy w finale wygrali 2:1 (-16, 22, 11) z Rudolem i Szałankiewiczem.