Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Sztangi pójdą w górę, w sobotę puchar wójta czeka na siłaczy

2019-08-28 10:37:35 (ost. akt: 2019-08-28 10:45:48)
Kilkudziesięciu siłaczy w sobotę stanie, a raczej położy się do rywalizacji ze sztangą

Kilkudziesięciu siłaczy w sobotę stanie, a raczej położy się do rywalizacji ze sztangą

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Silnym akcentem rozpocznie się sobota (31 sierpnia) na Podwórku NIVEA w Kajkowie. Nad jeziorem Sajmino rozegrane zostaną 1. otwarte mistrzostwa w wyciskaniu sztangi leżąc o puchar wójta gminy Ostróda. Z ciężarami powalczą panie i panowie.

Mocne sobotnie przedpołudnie szykuje się 31 sierpnia nad jeziorem Sajmino. W Kajkowie gdzie powstało Podwórko NIVEA przed dziećmi do zabawy sportowej przystąpią siłacze z całego kraju. Mocarze będą rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc. Ponadto odbędą się zmagania w wyciskaniu 17,5-kilogramowego odważnika siedząc. W tej drugiej konkurencji spore pole do popisu będzie miał współorganizujący zawody Artur Wiśniewski z Wirwajd, kilkukrotny mistrz Warmii i Mazur.

- Moim minimum będzie 120 uniesień odważnika, ale powalczę o więcej, wiele zależy od tego jakie będą warunki – mówi Artur Wiśniewski. - W zawodach wystartuje ponad 30 zawodników, zresztą będzie też można dopisać się jeszcze w dniu zawodów. Wracając do wyciskania sztangi leżąc, to najlepsi zawodnicy powinni wycisnąć w granicach 230-240 kilogramów. Tak że zapraszam w sobotę na Podwórko NIVEA widzów, a także lokalnych siłaczy do rywalizacji, bo będzie się działo.

Wśród startujących będzie m.in. 72-letni Kazimierz Tamiłowski z Łasina, wielokrotny mistrz Polski w wyciskaniu.

Współzawodnictwo o puchar wójta gminy Ostróda odbędzie w następujących klasach: open kobiet, open junior, open masters, open niepełnosprawnych i open służb mundurowych. Zawodnicy powalczą w siedmiu kategoriach wagowych: 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 120 kg i +120 kg.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages