Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Las w ogniu. Strażacy z pomocą samolotów gaśniczych gasili pożar [zdjęcia]

2019-08-27 17:43:12 (ost. akt: 2019-08-27 17:59:00)
Do gaszenia lasu pod Samborowem wykorzystano dwa samoloty gaśnicze

Do gaszenia lasu pod Samborowem wykorzystano dwa samoloty gaśnicze

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Dziesięć zastępów strażackich z powiatów ostródzkiego i iławskiego ze wsparciem samolotów gaśniczych walczyło z pożarem lasu w okolicach Samborowa (gmina Ostróda). Spalił się blisko hektar poszycia leśnego. Trwa dogaszanie pożaru.

W godzinach popołudniowych zauważony został pożar lasu na pograniczu powiatów iławskiego i ostródzkiego niedaleko miejscowości Samborowo. Do walki z pożarem poszycia leśnego wyruszyło dziesięć zastępów strażackich z obu powiatów. Z pomocą do walki z ogniem wysłane też zostały dwa samoloty gaśnicze, które zrzucały wodę na płonący las. Działania z ziemi i powietrza okazały się skuteczne i po kilku godzinach pożar został ugaszony.

- Pożar został opanowany, trwa dogaszanie - poinformował Grzegorz Różański, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. - Spaliło się około hektara poszycia leśnego. W lasach jest bardzo sucho, dlatego do wszystkich, którzy przebywają w lasach apelujemy o szczególną ostrożność, ponieważ bardzo łatwo jest wywołać pożar.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages