Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Strażacy siedem godzin gasili pożar dachu budynku mieszkalnego

2019-08-26 14:39:59 (ost. akt: 2019-08-26 14:50:39)

Autor zdjęcia: asp. sztab. Mieczysław Świdczuk/PSP Ostróda

Sześć zastępów straży pożarnej gasiło pożar, jaki wybuchł w nocy w budynku mieszkalnym w Bogaczewie.

W poniedziałek, 26 sierpnia około godz. 1 w nocy zgłoszony został pożar dachu na budynku wielorodzinnym, w miejscowości Bogaczewo (gm. Morąg). Zgłaszający przekazał, że widoczny jest ogień na parterowym budynku mieszkalnym.

Do akcji dyspozycję wyjazdu z morąskiej JRG otrzymały dwa samochody ratowniczo-gaśnicze i podnośnik hydrauliczny z drabiną. Ponadto alarm pożarowy ogłoszony został w ochotniczych strażach pożarnych w Nowym Dworze, Żabim Rogu oraz Bogaczewie.

Gdy strażacy przybyli na miejsce akcji, pożar rozprzestrzeniał się na dachu. Budynek chwilę przed przyjazdem straży pożarnej opuściły dwie osoby. Nie odniosły obrażeń. Strażacy zabezpieczeni w powietrzne aparaty oddechowe przystąpili do gaszenia pożaru. Podali wodę z gaśniczych linii wężowych. Ponadto wycinali otwory rewizyjne w dachu, przez które gasili ukryte ogniska pożaru.

Równolegle strażacy prowadzili ewakuację mienia z budynku. Konstrukcja stropodachu sprzyjała rozwojowi pożaru. By powstrzymać jego rozprzestrzenianie, podano pianę gaśniczą w przestrzeń pomiędzy stropem a poszyciem dachu.

W akcji gaśniczej, która trwała blisko 7 godzin, udział brało 6 zastępów pożarniczych, 24 strażaków. Przyczyny pożaru ustala policja.
Źródło: KP PSP/kpt. Grzegorz Różański


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pijany policjant... #2782965 | 79.185.*.* 28 sie 2019 15:00

  Policjant uciekł przez okno z komisariatu w Gliwicach. Był pijany, gdy został znaleziony. Miał 2,4 promila alkoholu.Gdy policjant został złapany, okazało się, że jest pijany. - Policjant, który uciekł z komisariatu, nie miał przy sobie broni. Zostawił ją schowaną w szafie w komisariacie - informuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka.Policjant uciekł przez okno komisariatu w Gliwicach. Do niecodziennej sytuacji doszło na komisariacie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach w czasie niezapowiedzianej kontroli. Na widok kontrolerów dyżurny policjant wyskoczył z budynku przez okno. Odnaleziono go po półtorej godziny. Miał około 2,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjant uciekł z komisariatu przez okno Do niecodziennej sytuacji doszło przed północą w piątek, 2 sierpnia na komisariacie przy ul. Warszawskiej w Gliwicach. Policjant na widok kontroli... wyskoczył przez okno. Policjant, który uciekł z komisariatu, nie miał przy sobie broni. Zostawił ją schowaną w szafie w komisariacie - informuje sierż. szt. Krzysztof Pochwatka. Wobec funkcjonariusza wszczęto postępowanie dyscyplinarne, a on sam został zawieszony. Prowadzone jest również śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności ucieczki policjanta. Materiały dotyczące zdarzenia trafiły do prokuratury. Pijany dyżurny służbę w policji pełnił od 29 lat. To pierwsza tego typu sytuacja z jego udziałem. https://dziennikzachodni.pl/ policjant-uciekl-przez-okno-z-komisariat u-w-gliwicach-byl-pijany-gdy-zostal-znal eziony-mial-24-promila-alkoholu/ar/c1-14 344841

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. No nie #2782023 | 37.8.*.* 26 sie 2019 15:27

   Jaja niesamowite - 7 godz, gasili pożar dachu i to 6 zastępów - 24 chłopów . Oni chyba ten pożar kropidłami antyogniowymi gasili albo modłami ?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages