Mistrzami Ostródy wśród siatkarzy 35+ zostali bracia z Iławy [zdjęcia]

2019-08-26 09:57:39(ost. akt: 2019-08-26 10:26:49)
Mimo że lat i kilogramów trochę przybyło, to umiejętności jeszcze pozostały

Pochodzący z Iławy bracia Krzysztof i Piotr Rząca byli najlepsi podczas 6. mistrzostw Ostródy oldbojów w siatkówce plażowej. W zawodach zorganizowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji na plaży miejskiej rywalizowało osiem par.
Para uczestnicząca w zawodach oldbojów nad jeziorem Sajmino musiała w sumie liczyć 75 lat, ale młodszy z zawodników w dniu zawodów musiał mieć ukończone 35 lat. Wśród uczestników pojawiły się jednak pary, które wspólnie liczyły ponad 100 lat, jak na przykład Leszek Piekut i Janusz Jakubowski.

W sumie na boiskach plaży miejskiej o mistrzostwo Ostródy do rywalizacji siatkarzy w wieku 35+ stanęło osiem par. Tym razem ostródzianie postawili na gościnność i pierwsze dwa miejsca oddali zawodnikom spoza Ostródy. Najlepsi okazali się iławianie Krzysztof i Piotr Rząca, którzy przed laty wygrywali letnie cykle turniejów grand prix na ostródzkiej plaży miejskiej. W finale bracia Rząca pokonali Marcina Kaszubata i Piotra Bazarnika, którzy przyjechali z Lidzbarka Warmińskiego i Górowa Iławeckiego.

Dopiero kolejne miejsca zajęli reprezentanci miasta i gminy Ostróda. Trzecie miejsce wywalczyli Paweł Kazimierczyk i Kamil Maliszewski, którzy w finale pocieszenia pokonali parę Ryszard Reclaff/Marcin Kucharczuk.