Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Piłkarska sobota w Miłomłynie i Zwierzewie, Grunwald zagra w niedzielę

2019-08-17 10:09:26 (ost. akt: 2019-08-17 10:33:34)
W Miłomłynie dzisiaj pierwsze derby powiatu ostródzkiego w okręgówce

W Miłomłynie dzisiaj pierwsze derby powiatu ostródzkiego w okręgówce

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W grupie 2 klasy okręgowej zespoły z naszego regionu swoje mecze rozegrają w sobotę i niedzielę. W 3. kolejce czekają nas pierwsze derby powiatu ostródzkiego. W Miłomłynie Tęcza podejmie Płomień Turznica. Poza tym u siebie zagrają Kormoran Zwierzewo i Grunwald Gierzwałd.

Pierwsze powiatowe derby w okręgówce rozpoczną się w sobotę w Miłomłynie o godz. 16. Tęcza, która ma na koncie remis i zwycięstwo zagra z Płomieniem. Zespół z Turznicy na razie cieszy się z gry, dużo goli strzela, ale na razie więcej traci. Zatem w dzisiejszym meczu występujący ostatnio w bramce Tęczy wiceprezes klubu Leszek Piekut musi się mieć na baczności, bo patrząc na strzeleckie wyczyny Płomienia (7 goli w dwóch meczach) może mieć sporo roboty. Zespół z Miłomłyna natomiast jest wyrachowany, strzelił cztery gole, a na razie najczęściej strzelają wychowankowie AP Ostróda Adrian Janczuro (dwa gole) i Jakub Grembocki.

Ciekawie powinno też być w Zwierzewie, tam o godz. 16 na boisko wybiegną miejscowy Kormoran i Olimpia Olsztynek. Wiosną poprzedniego sezonu zwierzewianie wygrali wszystkie mecze na swoim boisko. Na inaugurację zwycięsko passę Kormorana przerwali piłkarze Delfina Rybno, którzy wygrali aż 5:0. W 2. kolejce za sprawą Pawła Śnieżawskiego, zdobywcy czterech goli, zespół ze Zwierzewa wygrał (4:3) w Nowym Mieście Lubawskim. Olimpia ostatnio pokonała Grunwald, ale kibice Kormorana czekają na pierwsze ligowe zwycięstwo u siebie.

Na trzeci mecz zapraszamy w niedzielę do Frygnowa. Tam o godz. 14 Grunwald zmierzy się z Ewingami Zalewo. Zalewianie na razie szczęśliwie zremisowali w Miłomłynie i w środę 1:3 przegrali z Barkasem Tolkmicko. - Na razie zapoznajemy się z tą ligą, uczymy się grania na poziomie klasy okręgowej. Ale z Zalewem powalczymy o zwycięstwo - zapowiada Dariusz Szameitat.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages