Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

Wypadek na "szesnastce" między Ostródą a Olsztynem, byli ranni

2019-08-13 09:48:47 (ost. akt: 2019-08-13 14:12:15)
W Starych Jabłonkach bus zderzył się z ciężarówką

W Starych Jabłonkach bus zderzył się z ciężarówką

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Na drodze krajowej nr 16 między dwoma zjazdami do Starych Jabłonek samochód ciężarowy z naczepą zderzył się z busem. Poszkodowane zostały trzy osoby, dwie trafiły do szpitali w Ostródzie i Olsztynie. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Około godz. 9 na prostym odcinku drogi w okolicach Starych Jabłonek, na DK 16 (Ostróda-Olsztyn) zderzyły się przewożąca odpady ciężarówka z naczepą i bus, którym podróżowały trzy osoby. Na miejsce zdarzenia przyjechała jadąca "szesnastką" lekarka, która pierwsza udzielała pomocy poszkodowanym. Później do działań dołączyli ratownicy medyczni i strażacy. Ranne zostały osoby podróżujące busem. Dwie kobiety po udzieleniu pierwszej pomocy zostały przewiezione do szpitali w Ostródzie i Olsztynie. Kierujący busem był najmniej poszkodowany i o własnych siłach wyszedł z auta, podobnie jak kierowca ciężarówki.

W okolicach Starych Jabłonek droga była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy. Samochody osobowe jachały przez Stare Jabłonki, a samochody ciężarowe kierowane były na drogę ekspresową S7.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant z Mieczykiem #2779279 | 79.185.*.* 20 sie 2019 13:40

  Warszawa. Policjant z Mieczykiem Chrobrego na mundurze dostał "ostrzeżenie" Jeden ze stołecznych policjantów podczas demonstracji narodowców w Warszawie miał wpięty w mundur Mieczyk Chrobrego. To on spisywał antyfaszystów, blokujących marsz. Teraz został "ostrzeżony" przez swoich zwierzchników. Funkcjonariusze mają też przejść szkolenie, co wolno im nosić na mundurach. Przełożeni funkcjonariusza, który z nacjonalistycznym emblematem w kamizelce munduru spisywał uczestników Świątecznego Pikniku Antyfaszystowskiego na Nowym Świecie, przeprowadzili z nim "rozmowę ostrzegawczą” - informuje warszawa.wyborcza.pl za Komendą Stołeczną Policji. - Stwierdzono w tym przypadku naruszenie regulaminu musztry w policji - powiedział gazecie nadkomisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji. Nie wiadomo, jak przebiegała rozmowa ostrzegawcza z policjantem. Jak dodał Marczak, zwierzchnicy nie zdecydowali się na bardziej restrykcyjne formy dyscyplinowania, bo funkcjonariusz służy dopiero od roku. Oddział Prewencji Policji w Warszawie ma też przeprowadzić dla stołecznych funkcjonariuszy specjalne szkolenie na temat, co wolno, a czego nie wolno nosić na mundurze. - Nie biorę pod uwagę tego, że w przyszłości taka sytuacja mogła się powtórzyć - mówi nadkom. Marczak. Mieczyk Chrobrego na mundurze Z okazji Święta Wojska Polskiego narodowcy zorganizowali w Warszawie Marsz Zwycięstwa Rzeczpospolitej. Kontrmanifestacją był świąteczny Piknik Antyfaszystowski, który miał zablokować marsz narodowców. Policjanci usuwali antyfaszystów. Jeden z funkcjonariuszy miał wpięty w kamizelkę Mieczyk Chrobrego, symbol środowisk narodowych. To symbol używany przez polskich narodowców. Przedstawia Szczerbiec, czyli miecz koronacyjny królów polskich, owinięty wstęgą w biało-czerwonych barwach. Po raz pierwszy Mieczyk Chrobrego został użyty przez Obóz Narodowy Romana Dmowskiego w okresie międzywojennym. Teraz wykorzystywany jest przez Młodzież Wszechpolską oraz ONR.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wiesiek #2778387 | 176.235.*.* 18 sie 2019 16:26

  polskie drogi

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Kierowca #2776666 | 188.146.*.* 13 sie 2019 20:45

  Tak będzie dopóki sprawcy wypadków nie będą płacić mandatów 5000-10000tyś. I momentalnie nie będzie wypadków

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. spokojny #2776355 | 37.47.*.* 13 sie 2019 10:39

  DK 16 Ostróda - Olsztyn to nie jest droga dla ruchu ciężarówek ( TIR-ów) jest kręta i wąska.. Ciężarowe powinny być kierowane na S7 i dalej do Olsztyna S51.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages