Piątek, 14 sierpnia 2020. Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy

Wychowanek AP Ostróda został piłkarzem Lechii Gdańsk

2019-08-13 08:55:14 (ost. akt: 2019-08-13 09:27:15)
Kacper Sezonienko został piłkarzem Lechii Gdańsk

Kacper Sezonienko został piłkarzem Lechii Gdańsk

Autor zdjęcia: Archiwum Lechii

Kacper Sezonienko jest drugim wychowankiem Akademii Piłkarskiej Ostróda, który został piłkarzem Lechii Gdańsk. 16-letni piłkarz pochodzący z podostródzkich Lichtajn do najlepszego klubu piłkarskiego z Pomorza przeszedł na zasadzie transferu definitywnego.

Kacper Sezonienko treningi w ostródzkiej AP rozpoczął w wieku 8 lat. Niemal od początku był wyróżniającym się zawodnikiem wśród chłopców z rocznika 2003. Przez cały pobyt w AP Ostróda trenerem Kacpra Sezonienko był Maciej Czerkawski.

— Tak naprawdę na początku Kacper wyglądał jak pozostali chłopcy z tego zespołu — wspomina trener Czerkawski. — Z czasem zaczął prezentować ponadprzeciętne umiejętności na tle grupy. Dobrze, że właśnie teraz przeszedł do Lechii, to najlepszy czas żeby mógł się rozwinąć piłkarsko. Teraz przed nim najważniejsze dwa lata w jego karierze, żeby przebić się do wielkiego grania w pierwszym zespole Lechii.

Podczas gry w AP Ostróda Sezonienko był powoływany na konsultacje reprezentacji Polski U-15 prowadzonej przez Marcina Dornę. Wychowanek ostródzkiej "Apki" ostatni rok spędził na wypożyczeniu w gdańskiej Lechii. Teraz 16-latek został zawodnikiem klubu z Trójmiasta na zasadzie transferu definitywnego. Sezonienko na razie będzie występował w Centralnej Lidze Juniorów U-18 oraz w drużynie rezerw.

"Sezon" jest drugim wychowankiem AP Ostróda, który został piłkarzem Lechii. Wcześniej trafił tam bramkarz Oskar Chmielewski.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages