Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Pijany kapitan sterował statkiem żeglugi na Jeziorze Drwęckim

2019-08-10 20:42:40 (ost. akt: 2019-08-13 09:02:26)
Statek żeglugi był pod pijanym nadzorem

Statek żeglugi był pod pijanym nadzorem

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Statek żeglugi pod nadzorem nietrzeźwego kapitana pływał w sobotnie popołudnie po Jeziorze Drwęckim. O swoich podejrzeniach policjantów poinformowali pasażerowie jednego ze statków, którzy wyczuli woń alkoholu od mężczyzny, który sterował jednostką.

Podczas popołudniowego rejsu po Jeziorze Drwęckim pasażerowie statku nabrali podejrzeń co do zachowania kapitana jednostki. Kiedy podeszli bliżej okazały się one zasadne, od mężczyzny było czuć woń alkoholu. Uczestnicy rejsu o fakcie poinformowali policję.

Kiedy statek przybił do nabrzeża Jez. Drwęckiego stał już tam patrol policyjny. Policjanci skontrolowali kapitana alkotestem i badanie potwierdziło, że powietrzu wydychanym przez mężczyznę była zawartość alkoholu.

- Kiedy policjanci chcieli powtórzyć badanie dokładniejszym urządzeniem, wówczas mężczyzna odmówił - powiedziała Anna Karczewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. - Wtedy został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew.

Jeżeli wyniki badania krwi potwierdzą zawartość alkoholu, wówczas mężczyzna straci prawo do wykonywania zawodu i kierowania statkami żeglugi śródlądowej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages