środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Niech wypoczywających kręci bezpieczeństwo nad wodą

2019-08-06 10:37:13 (ost. akt: 2019-08-06 10:43:32)
Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć łódź policyjną

Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć łódź policyjną

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Ostróda

Wakacje w pełni, ale informacji o bezpieczeństwie nad woda nigdy nie za wiele. Policjanci z Ostródy spotykają się z turystami i osobami wypoczywającymi nad wodą. Podczas spotkań instruują jak należy bezpiecznie zachowywać się nad wodą.

Ostródzcy policjanci organizują akcje i spotkania poświęcone promowaniu bezpiecznych postaw wśród dzieci i młodzieży podczas letniego wypoczynku. Wszystko to pod hasłem "Bezpieczne Wakacje 2019" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!"

Czas letniego wypoczynku dzieci i młodzieży to również czas spotkań policjantów z wypoczywającymi na obozach i koloniach wczasowiczami. Wszystko po to, by każdy bezpiecznie mógł wrócić do nauki.

Kolejne spotkanie policjanci odbyli w Ośrodku Wypoczynkowym Bajka. Tam stróże prawa spotkali się z wypoczywającymi tam dziećmi i młodzieżą. Pogadanki z wczasowiczami przeprowadzili policjanci z patrolu wodnego. Wypoczywający na kolonii mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą.

Policjanci opowiadali również jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim bez opieki rodziców. Informowali dzieci, o tym, że nie wolno przyjmować od obcych jakichkolwiek prezentów i słodyczy, oddalać się z obcym z miejsca zabaw czy wsiadać do pojazdów kierowanych przez nieznajomych.
Wypoczywający w ośrodku mieli również okazję obejrzeć policyjną łódź, która niedawno otrzymali ostródzcy policjanci oraz inne sprzęty wykorzystywane przez mundurowych w codziennej służbie.

Źródło: KPP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages