W poniedziałek (29 lipca) spotkali się pierwsi beneficjenci, którzy skorzystają ze środków z tzw. rezerwy wykonania w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest wśród nich Ostróda.
Są to dodatkowe pieniądze dla regionu za bardzo dobre wyniki we wdrażaniu Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.
Beneficjenci podpisali umowy z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem w dwóch osiach priorytetowych: Kultura i dziedzictwo (środki rezerwy w tej osi: 7,8 mln euro) oraz Obszary wymagające rewitalizacji (środki rezerwy w tej osi: 3,9 mln euro). Razem to prawie 12 mln euro dodatkowych pieniędzy dla regionu.
Dofinansowanie uzyskają projekty znajdujące się na listach rezerwowych we wcześniej rozstrzygniętych konkursach (w roku 2017 i 2018).
Nasze miasto otrzymało dofinansowanie na Ostróda Reggae Festiwal jako element dziedzictwa kulturowego regionu. Całkowity koszt projektu to 3.889.991,18 złotych, dofinansowanie wyniesie 2.340.120,90 złotych. Umowę podpisał burmistrz Zbigniew Michalak.
Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Dodaj komentarz Odśwież
Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych
Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez
kala #2770367 | 188.146.*.* 31 lip 2019 19:47
Zabrali Disco to chociaż niech zostanie sztandarowy festiwal Reggae, jedyny taki w Polsce i słynny na Jamajce dzięki partnerstwu miast. Za rok 20. edycja więc nie pozwólmy zniknąć mu z kalendarza imprez. Brawo! Co ma basen do Rozwoju Regionalnego? Przecież wokół tyle jezior...
Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) !
odpowiedz na ten komentarz
Mic #2770245 | 178.235.*.* 31 lip 2019 15:28
Powinno starczyć na bilet dla każdego z Ostródzian.
!
odpowiedz na ten komentarz
Cham #2770149 | 46.171.*.* 31 lip 2019 12:19
A dlaczego burmistrz i miasto? Przecież nie jest organizatorem ORF? Z tego co wiem, to nawet "obciął" dotację tak, jakby mu nie zależało na tej imprezie?
Ocena komentarza: warty uwagi (1) !
odpowiedz na ten komentarz
pokaż odpowiedzi (1)