Puchar Polski: Sokół II, Płomień i Grunwald grają dalej [zdjęcia]

2019-07-28 12:43:00(ost. akt: 2019-07-28 22:28:02)
Rezerwy Sokoła Ostróda 6:0 rozgromiły Cresovię Górowo Iławeckie

Wysokim zwycięstwem rywalizację w Wojewódzkim Pucharze Polski rozpoczęli piłkarze rezerw ostródzkiego Sokoła. Z wygranych cieszyli się też zawodnicy Płomienia Turznica i Grunwaldu Gierzwałd. Po rzutach karnych z rozgrywkami pucharowymi pożegnał się Kormoran Zwierzewo.
W piątek pucharowe zmagania zwycięsko rozpoczęła Tęcza Miłomłyn (4:0 z KP 2010 Wrzesina), a dzień później z awansu do kolejnej rundy cieszyli się trzej inni reprezentanci naszego regionu.

Przygotowujący się do debiutanckiego sezonu w klasie A Sokół II na boisku przy ul. Plebiscytowej podejmował występująca w klasie okręgowej Cresovię Górowo Iławeckie. Ostródzka młodzież dobrze zabawiła się w pierwszym pucharowym występie. Już w 10. min gospodarze wyszli na prowadzenie po golu samobójczym. A zanim minęło 20 minut rywalizacji Sokół II prowadził 3:0, po trafieniach Konrada Rybickiego i Piotra Ziółkowskiego. Kolejne bramki piłkarze rezerw dołożyli po przerwie i wygrali 6:0 W kolejnej rundzie Sokół II zagra z DKS Dobre Miasto.

Z awansu cieszyli się też piłkarze Grunwaldu Gierzwałd, którzy na wyjeździe zmierzyli się z LZS Frednowy. Po golach Przemysława Borkowskiego i Dawida Bojarskiego Grunwald wygrał 2:0. W zespole z Gierzwałdu zagrało aż sześciu młodzieżowców.

- W drugiej połowie trochę chłopaki się zdrzemnęli i niewiele brakowało byśmy stracili gola - powiedział Dariusz Szamietat, trener Grunwaldu. - Jednak w przekroju całego meczu byliśmy lepsi, szkoda tylko, że kilka razy skuteczność szwankowała.

W kolejnej rundzie Grunwald zagra z Olimpią Kisielice.

Do kolejnej rundy awansował też Płomień Turznica, który na wyjeździe wygrał z Zamkiem Szymbark 5:2. Turzniczanie praktycznie w pierwszej połowie przyklepali swój awans, bo prowadzili 4:0. W zespole z Turznicy na listę strzelców wpisali się: Maciej Klimecki (2), Maciej Dwórznik, Maciej Zglenicki, Rafał Krawczyk.

Następnym pucharowym rywalem Płomienia będzie Jeziorak Iława.

Z rozgrywkami pucharowym pożegnał się Kormoran Zwierzewo. Drużyna z gminy Ostróda po regulaminowym czasie gry i dogrywce remisowała w Kisielicach 3:3 (gole: Adrian Drozd, Tomasz Śnieżawski, Lipiński). Zwierzewianie z WPP odpadli po serii rzutów karnych, które przegrali 2:4.